7 błędów, które popełnia wielu właścicieli psów

7 błędów, które popełnia wielu właścicieli psów
09-08-2021

Choć traktujemy swoje psiaki jak członków rodziny i dbamy o to, aby żyło się im jak najlepiej, czasem popełniamy drobne błędy, które nie pozostają bez wpływu na naszego Pupila, a których przecież łatwo uniknąć.

Nie jesteś w stanie upilnować ruchliwego szczeniaka? A może Twój pies czegoś się przestraszył i uciekł jak szalony nie wiadomo dokąd. Nie wiesz, od czego zwierzak ma podrażniony pysk i wymiotuje? Chcesz przyjąć pod dach kolejnego psa, choć ewidentnie dotychczasowy rezydent nie jest tym zachwycony? Jako troskliwy opiekun zadajesz sobie na co dzień mnóstwo pytań dotyczących Pupila, a choć bardzo się starasz i tak zdarzają Ci się uchybienia. Dziś zatem kila najczęściej popełnianych błędów. 

 

Spis treści:

1. Czip

2. Brak rejestracji

3. Zmuszanie do przyjaźni

4. Dziecko z psem

5. Ludzkie jedzenie

6. Kwiaty w wazonie

7. Świąteczne dekoracje

Czip

 

Nie zapomnij o mikroczipie. Zdjęcie psa u weterynarza, który wszczepia psu mikroczip. Po prawej stronie kolorowy pasek i logo pupilkarma.

 

1. Zapominasz o mikroczipie swojego szczeniaka - to priorytet, aby mieć pewność, że Twój zwierzak trafi z powrotem do domu, gdy się zgubi. Każdego roku ginie ponad 10 milionów zwierząt i zdarza się to nawet najbardziej odpowiedzialnym Opiekunom psów. Najlepszym sposobem ochrony szczeniaka jest wszczepienie mu mikroczipa, który posiada unikalny numer identyfikacyjny przypisany do Twoich danych kontaktowych. Dzięki temu, nawet jeśli Pupil trafi do schroniska, z pewnością otrzymasz informację, gdzie zabłąkała się Twoja zguba.

Brak rejestracji

2. Brak rejestracji mikroczipa - mikroczipowanie psa to tylko połowa sukcesu - aby mikroczip mógł działać, trzeba go zarejestrować na swoje dane kontaktowe. Dbaj o to, by dane były zawsze aktualne.

Zmuszanie do przyjaźni

 

Nie zmuszaj psa do zaprzyjaźniania się z innym psem. Zdjęcie dwóch psów na śniegu. Jeden łapkami obejmuje drugiego. Po prawej stronie różowy pas i logo pupilkarma.

 

3. Zmuszanie psa do „zaprzyjaźnienia się” - niektóre psy od razu czują się dobrze w towarzystwie innych zwierząt, ale wiele z nich potrzebuje czasu na adaptację. Rzucenie psa na głęboką wodę, aby dogadał się z innym zwierzakiem to najlepsza droga do katastrofy. Rób to powoli i ostrożnie, dokładnie obserwując obydwa zwierzaki. Nigdy nie wymuszaj interakcji i daj psu przestrzeń, aby mógł się oddalić, gdy poczuje się zagrożony. Nie trzymaj również na krótkiej smyczy, bo psy potrzebuje się dokładnie obwąchać. Bądź w pogotowiu, ale nie krępuj ruchów zwierzaka. Dopiero kiedy psy się uspokoją, możesz próbować ponownie. Miej pod ręką smakołyki, którymi wzmocnisz dobre zachowania.

Dziecko z psem

4. Pozwalanie dziecku na dręczenie psa pod pretekstem nachalnych pieszczot, pociągania za uszy lub ogon. Zawsze tłumacz maluchom, że psa takie zachowanie boli, nie sprawia mu radości ten rodzaj zabawy i Pupil w ostateczności może w akcie samoobrony dziecko ugryźć. 

Ludzkie jedzenie

 

Nie karm psa ludzkim jedzeniem. Zdjęcie torsu człowieka w bluzce w czerwone paski i siedzącego obok psa w koszulce w niebieskie paski. Oboje siedzą przy stole. Człowiek z miska płatków kukurydzianych przed sobą i mlekiem obok, a pies z miską suchej karmy i szklanką wody obok z zielona słomka.  Po prawej stronie kolorowy pas i logo pup[ilkarma na dole zdęcia.

 

5. Karmienie psa z talerza. Trudno jest oprzeć się błagalnym spojrzeniom naszego Pupila przy stole, ale pozwolenie mu na jedzenie "ludzkiego" jedzenia jest ryzykowne. Chociaż większość owoców i warzyw psu nie zaszkodzi, wiele z nich jednak się nie nadaje. Najbardziej niebezpieczne są winogrona, orzechy, cebula i czosnek. Zdecydowanie nie częstuj nimi psa.

Kwiaty w wazonie

 

Chroń psa przed kwiatami w wazonie. Zdjęcie na białym tle białego psa - zbliżenie i zielonego wąskiego wazonu z konwaliami. Po prawej stronie żółty pas i na dole logo pupilkarma.

 

6. Postawienie wazonu z kwiatami na ławie. Lilie, chryzantemy i tulipany to piękne kwiaty, ale są toksyczne dla psów. Konsumpcja tych roślin ma dla psa nieprzyjemne skutki uboczne, od problemów żołądkowych po śmierć. Choć wydaje się, że Twój pies jest zbyt mądry, by zjeść kompozycję kwiatową, to naprawdę lekarze weterynarii co roku odnotowują takie przypadki. Trzymaj więc kwiaty poza zasięgiem czworonoga i zapoznaj się z listą roślin toksycznych dla psów.

Świąteczne dekoracje

7. Świąteczne dekoracje z gwiazd betlejemskich. Każdego roku pojawiają się ostrzeżenia na temat szkodliwości tej rośliny w kontakcie z psem. Wprawdzie nie zabije ona zwierzaka, ale sok, który w sobie zawiera, może powodować podrażnienie pyska i żołądka psa, a w efekcie wywoływać wymioty.

O autorze
PUPIL Karma
Sklep polskiej firmy PUPIL Foods Sp z.o.o., producenta marek FOLK, VET Response, PUPIL Premium, PUPIL Prime oraz TEO
Podziel się na:

Polecamy w sklepie

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź