Wybieramy weterynarza dla kota

weterynarz dla kota

Lekarz weterynarii pełni ważną funkcję w opiece nad kotem. Poświęć więc czas i wybierz odpowiedniego lekarza, tak jak robisz to w przypadku wyboru lekarza dla siebie i członków twojej rodziny.

Systematyczne badania zwierzęcia pozwalają dostrzec nawet najmniejsze problemy zdrowotne, zanim staną się one naprawdę uciążliwe. Lekarz weterynarii wie bowiem, na co zwracać uwagę i potrafi wyłapać objawy, których my nie dostrzegamy. Dobrze jest więc trzymać się jednego specjalisty, bo gdy pozna on naszego czworonoga, będzie potrafił rozpoznawać jego nienaturalne zachowanie.

Wybierając lekarza weterynarii musisz kierować się nie tylko swoimi upodobaniami – twój kot również musi go polubić i mieć do niego zaufanie. Powinien więc to być nie tylko fachowiec, ale także osoba z odpowiednim podejściem do zwierząt. Jeśli nie znamy lekarzy weterynarii, warto zapytać innych posiadaczy kotów o polecenie dobrego lekarza. Często taka rekomendacja to najlepsza wskazówka.

Ważnym elementem przy wyborze lekarza weterynarii jest również odległość, bo większość kotów nie przepada za długimi podróżami. W nagłym przypadku ta odległość może okazać się prawdziwym przekleństwem, nie tylko dla zwierzęcia, ale i dla nas samych. Warto także wybrać lecznicę otwartą do późnych godzin popołudniowych lub wieczornych, a także w soboty – zwłaszcza jeśli jesteś na co dzień osobą niezwykle zapracowaną.

Wiemy, że twój kot jest twoim oczkiem w głowie, ale staraj się nie dzwonić do swojego lekarza weterynarii nocą lub w dni świąteczne, chyba, że przypadek jest naprawdę wyjątkowy.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

karma bogata w jagnięcinę i ryż

PUPIL PREMIUM ADULT MEDIUM & LARGE – karma bogata w jagnięcinę i ryż

psie cesarskie cięcie

Psie cesarskie cięcie