Jaka rasa psa dla dziecka – część II

jaka rasa psa dla dziecka

Dzieciństwo z czworonogiem u boku to wspaniała przygoda. Specjaliści podkreślają, że posiadanie czworonożnego przyjaciela ma wspaniały wpływ na rozwój naszych dzieci. Są rasy, które szczególnie sprawdzają się jako przyjaciele maluchów.

Border collie to pies z instynktem opiekuńczym, który będzie z ogromną determinacją opiekował się dzieckiem i nie opuści go na krok.  Jest żywiołowy i  bardzo inteligentny, a przy tym uległy wobec właściciela. Jest bardzo podatny na szkolenie i sporą radość sprawia mu wykonywanie zadań postawionych przez opiekuna.

Beagle to specyficzny pies, bo jest dość uparty i ceni sobie niezależność. Aby go zdyscyplinować, potrzebne jest mu szkolenie. Poza tym jest jednak energiczny, uwielbia zabawę i jest bardzo tolerancyjny w stosunku do maluchów.

Buldog francuski to modny ostatnio piesek, który bardzo przywiązuje się do właściciela, a przy tym jest towarzyski i łagodny. Jest mniejszy od buldoga angielskiego, ale podobnie jak jego kuzyn jest wesoły i rodzinny. To pies, który potrzebuje dużo uwagi.

Alaskan malamute to pies stworzony dla aktywnej rodziny, która jest w stanie zapewnić mu sporą dawkę ruchu i szkolenie. Należy jednak zachować ostrożność w przypadku młodszych dzieci, bo mam on skłonności do polowań i może zerwać się ze smyczy. Jest przyjacielski, towarzyski, gdy jest zmęczony zabawą, oddala się.

West highland white terrier to inteligentny piesek, który bardzo przywiązuje się do swojej rodziny. Chętnie się bawi i ma bardzo dużo energii. Nie jest agresywny, więc sprawdzi się nawet w przypadku mniejszych dzieci.

Bokser to towarzyski pies, który uwielbia zabawę. Szybko przywiązuje się do właściciela, nie znosi samotności, a dzieci nie odstępuje na krok, bawiąc się do upadłego. Jest rodzinny i cierpliwy. Ufny wobec domowników, nie cierpi obcych. To bardzo energiczny pies, który potrzebuje dużo ruchu.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

karma sterile kurczak

PUPIL Premium Sterile – karma bogata w kurczaka

koty trzeba szczepić

Koty też trzeba szczepić