Co robić, gdy szczeniak płacze i dlaczego to robi?

Szczenięta uczą się komunikować się z tobą poprzez swoje działania (machanie ogonkiem, kontakt wzrokowy, wskakiwanie na twoje kolana). Komunikują się również poprzez wokalizację. Jest cały szereg dźwięków, których szczeniak używa, aby powiedzieć Ci, co myśli i czuje. Ostre okrzyki, głośne szczekanie, ale także skomlenie i płacz. Kochającemu właścicielowi szczeniaka najtrudniej jest sobie poradzić właśnie z tymi smutnymi dźwiękami, które chwytają za serce. Więc co mówi ci szczeniak, kiedy płacze? Wszystko zależy od tego, kiedy płaczą.

Szczenięta mogą płakać z kilku powodów. Od 3 do 6 tygodnia życia szczenięta płaczą, gdy są z dala od gniazda. Ich płacz sprawia, że ​​mama ich szuka. W tym przypadku płacz jest naturalnym instynktem, który chroni szczeniaka.

Płacz może oznaczać, że trzeba z psem wyjść na zewnątrz, bo potrzebuje załatwić swoje potrzeby. W takiej sytuacji należy zareagować jak najszybciej.

Niektórzy właściciele szczeniaka interpretują płacz jako pragnienie karmienia. Ale jeśli trzymasz się regularnego harmonogramu karmienia, który ustaliłeś ze swoim lekarzem weterynarii, nie powinieneś karmić szczeniaka pomiędzy posiłkami.

Płacz i skomlenie mogą być również sygnałem, że twoje szczenię cierpi. Jest to mniej powszechne, ale jeśli wykluczyłeś inne przyczyny, skonsultuj się ze swoim lekarzem weterynarii w sprawie takiej możliwości.

Szczenięta są zwierzętami społecznymi i lubią przebywać ze swoimi właścicielami. Ich pierwsze doświadczenie samotności ma miejsce, gdy są oddzielone od mamy i kolegów z miotu. Najbardziej prawdopodobną przyczyną płaczu Twojego szczeniaka będzie to, że potrzebuje on kontaktu z Tobą i Twojej uwagi. Jeśli wiesz, że szczeniak nie potrzebuje wyjść za potrzebą, po prostu pociesz go, głaszcząc, rozmawiając, przytulając.

Szczególnie podczas pierwszych dni w domu będziesz musiał spędzać ze swoim szczeniakiem dużo czasu. Przytulanie się, wypróbowywanie nowych zabawek, nauka szczotkowania i dotykania. Musisz sprawić, aby szczeniak czuł się bezpieczny i kochany w nowym domu, zanim zaczniesz stopniowo uczyć go samodzielności.

Po zaspokojeniu wszystkich potrzeb szczenięta mogą po prostu płakać, ponieważ czegoś chcą. Szczenięta mogą się nudzić (jak każdy z nas) i mogą w ten sposób domagać się zabawy. Albo poczęstunku. Albo chcą usiąść obok ciebie na kanapie. Z biegiem czasu, gdy szczenięta dorastają, ich płacz jest coraz rzadszy, ponieważ stają się bardziej niezależne i pewne siebie.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

Dlaczego kot ciągle miauczy?