8 rzeczy, które zrozumie tylko właściciel kota

 

Posiadanie koto właściciel kota ma swoje wady i zalety, miłość zdecydowanie bierze górę nad tymi pierwszymi. Bycie opiekunem kota nie przychodzi łatwo, ponieważ wiadomo, że koty mają różne osobowości, ale są pewne rzeczy, które zrozumie tylko właściciel kota.

Posiadanie zwierzaka nie jest łatwym zadaniem, ponieważ wiąże się z wieloma obowiązkami. W dzisiejszych czasach, gdy wszyscy pracujemy długie godziny, bardzo trudno jest opiekować się zwierzakiem i zarządzać obowiązkami. Dlatego wiele osób wybiera koty, które lepiej radzą sobie z pozostaniem samemu w domu. Ale posiadanie kotów wcale nie jest takie łatwe…

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z miłości i przywiązania, jakie koty mogą okazywać swoim właścicielom. Są bardzo niezależne i mają różne osobowości. To, że nie podskakują, by cię powitać w chwili, gdy wchodzisz do domu lub nie oblizują Twojej twarzy, by okazać miłość, nie znaczy, że cię nie kochają . Koty mają inny sposób okazywania miłości.

Oprócz miłości dostaniesz od swojego kota jeszcze kilka rzeczy z dobrodziejstwem inwentarza:

  1. Nie będziesz w stanie pozbyć się sierści kota z domu i ze swoich ubrań. Możesz szczotkować i pielęgnować kota lub sprzątać dom, ale i tak zawsze znajdziesz warstwę sierści kota na ubraniach i w domu.
  2. Twoje półki pozostaną puste. Nie będziesz w stanie trzymać żadnych przedmiotów na żadnej powierzchni, która jest dostępna dla Twojego kota, ponieważ w chwilach nudy zacznie je zrzucać i przewracać. Niezależnie od tego, czy to szklanka wody, czy balsam do ust, po prostu nie możesz ich tam zostawić, ponieważ z radością będzie obserwował jak rozbijają się o podłogę.
  3. Jesteś przyzwyczajony do tego, że Twój kot trzyma swoją tylną część ciała przy Twojej twarzy. Bez względu na wszystko Twój kot znajdzie okazję, aby przyjąć właśnie taką pozycję.
  4. Twój kot śpi przez cały dzień, z wyjątkiem sytuacji, gdy Ty chcesz spać lub musisz zrobić coś ważnego. Właśnie wtedy znajduje w sobie wystarczającą ilość energii, aby wywołać chaos w Twoim domu, a Ty po prostu przyzwyczajasz się do zasypiania przy kocie biegającym po pokoju, wdrapującym się po ścianach i wspinającym się po całym Twoim ciele.
  5. Nie możesz pozostawić rolki papieru toaletowego ani żadnej książki na wierzchu, ponieważ zostanie zaatakowana przez Twojego kota i zniszczona. Nie możesz także mieć kartonowego pudełka ani papierowej torby, ponieważ po całym dniu znajdziesz je w małych kawałkach.
  6. Praca w domu jest bardzo trudna, ponieważ twój kot uwielbia drzemać na laptopie, gdy potrzebujesz pracować. Uwielbia również wkładać ci tyłek w twarz podczas rozmowy wideo lub będzie miauczeć nieprzerwanie, gdy prowadzisz ważną rozmowę, ponieważ absolutnie i pilnie potrzebuje twojej niepodzielnej uwagi.
  7. Zadrapania są normalną częścią twojego życia. Twój kot uwielbia przytulanki i pocieranie brzucha, ale nigdy nie wiadomo, kiedy może cię ugryźć, podrapać lub zaatakować twoją rękę z radości i nic nie możesz na to poradzić. Nigdy nie żałuj zadrapań – one są tylko oznaką miłości i szaleństwa twoich kotów.
  8. Nigdy nie jesteś sam w toalecie, ponieważ twoje koty uwielbiają ci towarzyszyć, nawet jeśli jest środek nocy. Twój kot nie znosi gdy zamykasz się w łazience, ponieważ chce cię mieć cały czas na oku.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

7 rzeczy, których nie wiedziałeś o buldogach francuskich

Dlaczego szczeniaki gryzą Twoje nogi?