7 błędów, które popełniają właściciele kotów

Jest kilka rzeczy, które trzeba wiedzieć o opiece nad kotami. Dziś o błędach, których lepiej nie popełniać. Jeśli tak robisz – zmień swoje zachowanie dla dobra własnego i swojego pupila.

  1. Obcinanie pazurów kotom wychodzącym

Z powodu niebezpieczeństw, takich jak inne zwierzęta i samochody, koty na zewnątrz często żyją krócej niż pięć lat, podczas gdy koty niewychodzące 18 do 20. Pazury są dla kotów bronią, której potrzebują. Jeśli kot nie będzie w stanie się obronić, może zostać poważnie ranny.

  1. Zostawianie jedzenia w misce

Aż 60 procent kotów ma nadwagę, której główną przyczyną jest pozostawianie miski z jedzeniem na cały dzień. Twój kot będzie się przejadał korzystając z dostępności jedzenia.

  1. Ograniczanie się do suchej karmy

Twój kot powinien od czasu do czasu jeść tzw. „morką karmę”, która ma większą zawartość wody, co jest korzystniejsze dla nerek. Nie ograniczaj się więc do jednego rodzaju pożywienia.

  1. Unikanie weterynarza

Nawet pozornie zdrowe koty powinny raz w roku być przebadane przez lekarza weterynarii dla ich własnego dobra. Może on zauważyć chorobę nerek, tarczycę, cukrzycę, chorobę zapalną jelit lub inne stany, które ty możesz przeoczyć. Powinieneś również powiadomić lekarza weterynarii, jeśli Twój kot przejawia depresję.

  1. Podawanie żywności wysokowęglowodanowej

Koty są prawdziwymi mięsożercami, a ich układ pokarmowy nie jest zaprojektowany do trawienia pokarmów roślinnych. Zaleca się im dietę bez zbóż, opartą na mięsie, aby mogły uzyskać potrzebne białko.

  1. Podawanie kotom niedobrze zbilansowanych posiłków

Domowe posiłki często nie zapewniają kotu wszystkich potrzebnych składników odżywczych, lepiej więc korzystać z karmy dedykowanej. Pamiętaj też, by nigdy nie karmić kota mlekiem.

  1. Pomijanie szczepień dla kotów domowych

Każdy kot powinien być zaszczepiony przeciw wściekliźnie. Fakt, że kot nie wychodzi na zewnątrz, nie oznacza, że ​​jest zabezpieczony przed chorobami. Twój kot może uciec, a nawet jeśli go dobrze pilnujesz, może zarazić się białaczką kotów, mając kontakt z innym zwierzęciem.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

Spacer z psem dobry na wszystko!

Najlepsze tkaniny i podłogi dla właścicieli zwierząt domowych