13 rzeczy, których nienawidzi Twój kot!

13 rzeczy których nienawidzi Twój kot

Myślisz, że twój kot uwielbia zabaw z dziećmi? Sądzisz, że nie przeszkadza mu samotność, gdy jesteś w pracy? A może zastanawiasz się, dlaczego twój kot tak nie cierpi podróży? Oto 13 rzeczy, których nienawidzą koty!

1. Głaskanie po brzuchu – większość kotów tego nie lubi i może reagować wbiciem pazur lub ugryzieniem. W takiej sytuacji lepiej się wycofaj.

2. Kontakt z nieznajomymi – zwracaj uwagę na reakcję swojego kota, gdy obca osoba chce go pogłaskać, zwłaszcza gdy jest to dziecko lub osoba, która wcześniej nie miała wiele wspólnego z kotami. Najlepiej na początku dać kotu do obwąchania rękę, by sprawdzić jak będzie on reagował.

3. Noszenie na rękach – koty nie lubią być przetrzymywane wbrew ich woli. Jeśli są przyzwyczajone do właściciela i ufają mu, czasami pozwalają mu na więcej. Lepiej jednak poczekać, aż to kot będzie dopominał się bliskości.

4. Trzymanie za ogon – małe dzieci bardzo często odruchowo chcą chwycić kota za ogon, ale nie można im na to pozwalać. Koty nie lubią, gdy ktoś je trzyma lub ciągnie za ogon. Zamiast tego należy pokazać maluchowi, w jaki sposób kot lubi być głaskany.

5. Samotność – koty wbrew pozorom są bardzo towarzyskie i nie lubią spędzać długiego czasu w samotności. Jeśli wychodzisz do pracy zadbaj o to, by twój pupil miał zabawki, a najlepiej dla towarzystwa zapewnić mu drugiego kota. Jeśli jesteś na to gotowy!

6. Za mała kuweta – jeśli twój kot załatwia się w niewłaściwych miejscach, sprawdź czy nie ma zbyt małej kuwety. Jeśli kot ją zapełni, będzie szukał innego miejsca, by załatwić potrzeby.

7. Transporter – nie jest niczym nowym, że koty nie lubią wchodzić do transportera. Nie sama skrzynka jest jednak problemem, ale weterynarz, z którym kojarzy się kotu zamykanie w transporterze.

8. Jazda samochodem – tutaj skojarzenia będą podobne, jak w przypadku transportera. Aby przekonać kota do podróży, trzeba zbudować mu pozytywne skojarzenia poprzez krótkie przejażdżki z nagrodą.

9. Inne koty – większość kotów uwielbia towarzystwo innych kotów, ale są też takie, które reagują agresją i strachem. Jeśli tak jest w przypadku twojego pupila, zanim zafundujesz mu towarzystwo na stałe, musisz poświęcić więcej czasu, by koty się poznały.

10. Kąpiele – koty domowe ich nienawidzą. Na szczęście wystarczy regularne wyczesywanie sierści, by utrzymać ją w czystości. Jeśli jednak twój kot się wybrudzi, nie będzie to łatwe przeżycie ani dla ciebie, ani dla niego.

11. Leki – większość z nas nie lubi przyjmować leków, aby więc podać je koty najlepiej zawinąć je w kawałek ulubionej szynki. Jeśli kot jest łasuchem, z pewnością da się oszukać.

12. Stare jedzenie – kot nie zostawia jedzenia na później, choć małe i częste posiłki wpisują się w naturalny sposób odżywania kota. Jeśli nie jesteś w stanie podawać kotu małych porcji, kup mu miskę typu puzzle, które spowalnia jedzenie i wymusza na kocie jedzenie we własnym tempie.

13. Psie odwiedziny – odwiedziny psa są dla kota bardziej przerażające, niż odwiedziny dzieci. W takiej sytuacji zapewnij kotu bezpieczne miejsce do ukrycia.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

jak podróżować z psem

Jak podróżować z psem?

Jak często powinno się kąpać psa

Jak często powinno się kąpać psa?