13 najbardziej leniwych ras psów

Każdy pies kocha swojego pana bezwarunkowo – bez względu na to, czy biega codziennie 10 km czy spędza długie godziny na kanapie. Twój styl życia jest jednak ważnym aspektem podczas wyboru psa, ponieważ nie każdy pies lubi spędzać czas przed telewizorem. Na szczęście są wyjątkowo leniwe rasy, które uwielbiają się wylegiwać.

 1. Basset – to bardzo wyluzowany pies. Do szczęścia potrzebny jest mu jedynie codzienny spacer w umiarkowanym tempie. Po takim spacerze basset idzie szczęśliwy spać.
 2. Buldog angielski – zdecydowanie nie jest to pies sportowy. Wymaga on jednak regularnych spacerów w szybkim tempie, aby nie przybierać na wadze. Jego ulubionym zajęciem jest jednak spanie na kolanach właściciela.
 3. Dog niemiecki – łagodny olbrzym, który może urosnąć do 80 cm wysokości, ale rozwija świetną więź z dziećmi. To rasa o średniej energii – wymaga kilku spacerów dziennie w umiarkowanym tempie. Z wiekiem staje się coraz bardziej leniwy.
 4. Chin japoński – to niewielka rasa ważąca ok 3-5 kg. Psy tej rasy lubią chodzić na spacery i odkrywać podwórka. Zdecydowanie chętniej jednak wybiorą drzemkę niż zabawę.
 5. Cavalier king charles spaniel – to bardzo spokojna rasa. Choć wyhodowano go jako psa do towarzystwa, jest potomkiem psów sportowych, lubi więc umiarkowane aktywności na świeżym powietrzu. W jego towarzystwie jednak bez problemu spędzisz długie godziny przed telewizorem.
 6. Bulmastif – to ogromny, krępy pies o spokojnym usposobieniu. Rośnie średnio do 45-60 kg, więc upewnij się, że jesteś gotowy na tego śliniącego się olbrzyma na swojej kanapie. Psy te potrzebując codziennych spacerów, ale na pewno nie będą partnerami do biegania.
 7. Pekińczyk – ten pies o „spłaszczonej” twarzy wymaga nie więcej niż 20 minut aktywności dziennie. Choć to dość spokojna rasa, lubi psie zabawy na powietrzu, ale w swoim własnym tempie.
 8. Buldog francuski – to mała, krępa rasa o wielkiej osobowości. Buldogi francuskie są zabawne i czułe, ale nie oznacza to, że są na wyraz aktywne. Potrzebują tylko krótkiego spaceru lub zabawy z właścicielem, aby zachować zdrowie. Podczas upałów i wilgoci mogą mieć problemy z oddychaniem ze względu na kształt pyska.
 9. Shih tzu – to kanapowy piesek do towarzystwa. Krótki codzienny spacer lub zabawa, to wszystko czego potrzebuje do szczęścia. Jeśli mu tego nie zapewnisz, będzie się domagał okazywania uczuć z twojej strony. Warto też pamiętać, że ich sierść wymaga sporo uwagi.
 10. Chow chow – ten duży pies przypominający misia to bardzo zrelaksowana rasa. Wyhodowany jako pies stróżujący chow chow jest lojalny i opiekuńczy wobec swojej rodziny. Wymaga krótkich spacerów i odrobiny zabawy, ale podczas upałów wszelką aktywność należy ograniczyć do minimum ze względu na jego grubą sierść.
 11. Mops – to figlarna rasa, która wymaga umiarkowanej aktywności, aby nie przybierać na wadze. To idealny domowy towarzysz do oglądania telewizji.
 12. Greyhound – to nie jest rasa, o której myślisz jako o kanapowcach. Jednak choć psy tej rasy są szybkie i energiczne, ten wybuch energii jest bardzo krótkotrwały. Greyhoundy potrzebują jednego długiego spaceru lub krótkiego sprintu dziennie, ale potem są gotowe do wylegiwania i odpoczynku z tobą przez resztę dnia.
 13. Chihuahua – ta drobna rasa waży nie więcej niż 3 kg. Psy te uwielbiają przesiadywać na kolanach właściciela, ale potrzebują też regularnej aktywności. Nie potrzebują jednak do tego wielkiej przestrzeni, bo są naprawdę niewielkie. Zwróć też uwagę, czy nie przesadzasz ze spacerami i dopasowujesz tempo spaceru do małych nóżek pieska.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

PUPIL Premium LIGHT & SENIOR MINI karma bogata w indyka i ryż 10 KG

6 patentów na sprzątanie, które każdy właściciel czworonoga powinien znać