Zielone szczeniaki istnieją

zielone szczeniaki

Czy słyszeliście, że jeśli suka je trawę podczas ciąży, szczenięta mogą przyjść na świat zielone? To oczywiście mit. Zdarza się jednak, że szczeniaki przychodzą na świat zabarwione na zielono – ale z zupełnie innego powodu.

Okazuje się, że zielone szczeniaki przychodzą na świat nie tak rzadko. Najczęściej do takich sytuacji dochodzi w przypadku piesków o jasnym zabarwieni sierści. Ma to jednak swoje naukowe wyjaśnienie. To nic innego jak efekt zabarwienie biliwerdyną, zielonym barwnikiem, który występuje w łożyskach psów. Powstaje on w wyniku rozpadu hemoglobiny. Zielona wydzielina może świadczyć o odklejaniu się łożyska, przez które psia mama dostarcza substancje odżywcze oraz tlen do organizmu szczeniąt. Barwi ona wody płodowe właśnie na zielono.

Zielony barwnik nie wpływa negatywnie na płód, ale barwi jego delikatną sierść. Jeśli marzycie jednak o jedynym w swoim rodzaju zielonym szczeniaku, mamy złą wiadomość. Zielony odcień sierści szczeniaka stopniowo zanika na przestrzeni kilku tygodni.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

czekolada toksyczna dla psa

Nie dla psa… czekolada

rośliny toksyczne dla zwierząt

Te rośliny są toksyczne dla twoich zwierząt