Zanim kupisz kotu zabawkę…

Na rynku dostępnych jest coraz więcej zabawek dla kotów: od prostych pluszowych myszek po skomplikowane interaktywne zabawki wspomagane elektronika. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup jakiejkolwiek zabawki dla naszego mruczka, warto przemyśleć kilka aspektów… Oto one!

  1. Zabawa solo

Sprawdź czy zabawka wymaga od ciebie lub innej osoby zaangażowania kota, czy jest to coś, czym może się bawić samodzielnie? Idealnie byłoby, gdyby twój kot miał mieszankę zabawek solo i takich, którymi bawicie się razem. Dzięki temu możesz tworzyć więzi poprzez wspólną zabawę, ale ma także zabawki, które zapewnią mu rozrywkę, gdy nie będziesz dostępny.

  1. Bezpieczeństwo

Zabawki dla kotów nie podlegają takim samym przepisom, jak zabawki dla dzieci, a w niektórych przypadkach ich żucie czy gryzienie może być niebezpieczne dla naszego pupila. Staraj się unikać zabawek z małymi częściami lub elementami, które łatwo się poluzują. Mogą one zostać zjedzone przez kota i spowodować zadławienie lub siać spustoszenie w układzie pokarmowym w przypadku połknięcia.

Zachowaj szczególną ostrożność w przypadku zabawek, które zostawiasz swojemu kotu, gdy nie ma Cię w pobliżu. Unikaj małych części i uważaj na zabawki ze sznurkami itp., Które mogą zostać zaczepione w łapach kota lub gorzej.

  1. Trwałość

Koty są bardzo wymagającymi właścicielami zabawek! Niektóre zabawki nie wytrzymają tak długo, jak inne, ponieważ w naturalny sposób zachęcają kota do żucia lub drapania. Staraj się więc nie wybierać drogich zabawek tego typu. Zabawki dla kotów zawierające kocimiętkę będą się podobać Twojemu kotu tylko przez pewien czas, ponieważ efekt działania kocimiętki zniknie. W przypadku zabawek, które są trwalsze lub które oddziałują na mniej destrukcyjną stronę Twojego kota, warto zainwestować więcej.

  1. Przestrzeń

Nie zapomnij pomyśleć o tym, ile masz miejsca i gdzie wszystkie te zabawki zostaną w Twoim domu! Istnieje kilka wspaniałych zabawek dla większych kotów, które Twój kot prawdopodobnie pokocha. Jednak większość ludzi nie chce domu wypełnionego zabawkami dla kotów, więc zastanów się, gdzie będziesz mógł je przechowywać i gdzie kot będzie mógł się nimi bawić.

  1. Sprawność fizyczna

Zabawki i zabawa mogą być dla Twojego kota świetnym sposobem na trochę ruchu. Staraj się więc kupować zabawki, które będą wymagały od kota aktywności. Pomoże to zapobiec problemom z przybieraniem na wadze lub pomoże schudnąć, gdy twój kot już się zakrąglił.

  1. Szersze korzyści

Wiele zabawek dla kotów oprócz samej rozrywki, dostarcza także wielu praktycznych rozwiązań jeśli chodzi o potrzeby kota. Na przykład zabawki oparte na drapaniu pomagają kotkowi utrzymać pazury we właściwej formie. Inne przedmioty, przystosowane do gryzienia i przeżuwania, mogą poprawić zdrowie zębów Twojego kota.

  1. Preferencje Twojego kota

Wiesz lepiej niż ktokolwiek inny, jakiego rodzaju aktywności sprawiają twojemu kotu najwięcej przyjemności. Przed zakupem zabawek zastanów się, jakie są jego potrzeby i pragnienia, aby nie wydawać pieniędzy na zabawkę, która jest rzadko używana.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

Bezpieczne święta dla kota

Czy psy mogą jeść cynamon?