Wybredny koci konsument

koty są bardzo wybredne

Koty są bardzo wybredne jeśli chodzi o serwowany im pokarm. Wydalają mniej odchodów niż psy i ominą wszystko, co nieprzyjemnie pachnie. Warto także pamiętać, że koty to drapieżniki, a więc preferują pokarm, którego temperatura odpowiada ciepłocie ich ciała.

Jeśli podajesz kotu pokarm z puszki, nie może to być jedzenie prosto z lodówki. W takiej sytuacji musisz mu je podgrzać. Idealna temperatura pokarmu dla kota wynosi 35 stopni Celsjusza.

Kocie karmy dostępne na rynku są zrównoważone pod względem zawartości składników odżywczych i są najlepszym możliwym pokarmem dla kota. Możesz uzupełniać karmę innym pokarmem, np. gotowanym mięsem, rybą czy jajkami, ale nie powinno to stanowić więcej niż 25% podstawowej diety kota.

Kiedy zaczniesz podawać kotu domowe jedzenie, może zdarzyć się, że zacznie on je preferować, co nie jest bezpieczne dla jego zdrowia. Praktycznie nie jesteśmy w stanie bowiem w domowych warunkach odpowiednio zbilansować kociej diety tak, jak jest to zrobione w gotowej karmie.

Pamiętajmy też, że gwałtowna zmiana diety kota może powodować u niego biegunkę, a podawanie wysokotłuszczowych produktów mlecznych często – wbrew stereotypom – mogą doprowadzić do rozstroju żołądka  u kota. Kocięta, które przestały być karmione przez matkę, nie wymagają podawania mleka – ważne jest jedynie, by miały zapewnioną wystarczającą ilość świeżej wody do picia. Zwłaszcza, jeśli nasz pupil upodobał sobie suchą karmę.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

problem z piciem u psa

Kiedy twój pies ma problem z piciem…

jak podróżować z psem

Jak podróżować z psem?