Uwaga, kot w niebezpieczeństwie

kot w niebezpieczeństwie

Jeśli masz w domu kota, upewnij się, że twój dom został właściwie zabezpieczony przed zagrożeniami i wypadkami, które mogą dotknąć twojego pupila. Koty co prawda rzadko bywają niezręczne, ale wejdą wszędzie tam, gdzie tylko im się to uda.

Poza zasięgiem kota należy umieścić wszelkie delikatne przedmioty – chyba, że wpiszemy w koszty ukochany wazon czy ozdobne bibeloty. Lepiej jednak trzymać je w zamkniętych lub przeszklonych szafkach.

Pamiętajmy także, że kot może wdrapać się do komina, wskoczyć na rozgrzany piecyk, przewrócić gorące żelazko czy zostać porażony przez przewody elektryczne. Może także zjeść trującą roślinę doniczkową, wejść do pralki lub wślizgnąć się pod maskę samochodu koło silnika. Zdecydowanie większą czujnością musimy wykazać się w przypadku młodych kociąt, które są wyjątkowo ciekawskie i wszędobylskie.

Kiedy widzimy, że kociak zbliża się do takich niebezpiecznych miejsc, najlepiej powstrzymać go ostrym „Nie”, co oczywiście nie zwalnia nas z eliminowania sytuacji niebezpiecznych poprzez zamykanie drzwi, chowanie niebezpiecznych przedmiotów czy wyłączanie urządzeń elektrycznych z sieci. Przy kocie musimy więc wykazywać taką samą dozę ostrożności, jak w przypadku małych dzieci.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

gdy kot się zestresuje

Gdy kot się zestresuje

nie zostawiaj psa w gorącym samochodzie

Nie zostawiaj psa w rozgrzanym samochodzie!