Te rośliny są toksyczne dla twoich zwierząt

rośliny toksyczne dla zwierząt

Rośliny dodają uroku wnętrzom i zdobią nasze ogrody, ale niektóre z nich mogą być bardzo niebezpieczne dla naszych pupili. Jeśli masz którąś z nich w domu i podejrzewasz, że twoje zwierzę mogło ją zjeść, jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem weterynarii.

1. Aloes – wiele osób trzyma go w domu i zna go z doskonałych właściwości łagodzenia oparzeń słonecznych. Musimy jednak także wiedzieć, że aloes może powodować biegunkę, letarg oraz wymioty zarówno u psów, jak i u kotów.

2. Difenbachia – jest toksyczna zarówno dla kotów, jak i psów. Może powodować podrażnienie jamy ustnej, intensywne pieczenie i podrażnienie ust, języka i warg, nadmierne ślinienie się, wymioty i trudności z przełykaniem. Spożycie difenbachii rzadko jest śmiertelne, ale ma bardzo nieprzyjemne skutki.

3. Azalie – są toksyczne dla psów i kotów. Spożycie kilku liści może powodować podrażnienie jamy ustnej, wymioty i biegunkę, a w niektórych przypadkach nawet spadek ciśnienia i śmierć.

4. Grubosz – czyli drzewko szczęścia to roślina łatwa w pielęgnacji, ale jest toksyczny dla zwierząt domowych. Roślina może nie tylko wywoływać wymioty, ale także powodować spadek tętna i zapaść u psów.

5. Dracena wonna – to popularna roślina doniczkowa, która jest toksyczna dla zwierząt domowych. Po spożyciu roślina może powodować wymioty, nierzadko krwawe, zapaść, brak apetytu, nadmierne ślinienie się, a u kotów rozszerzone źrenice.

6. Żonkile – tak lubiane przez nas wiosenne kwiaty, są niebezpieczne zarówno dla kotów, jak i dla psów. Najbardziej niebezpieczne są ich cebulki. W przypadku połknięcia rośliny mogą wystąpić wymioty, ślinienie się, biegunka, niskie ciśnienie krwi, drżenie i zaburzenia rytmu serca.

7. Filodendron – ta bardzo popularna i modna ostatnio roślina, w przypadku spożycia przez zwierzęta może spowodować obrzęk i pieczenie jamy ustnej i języka, a także problemy z trawieniem, skurcze, a nawet drgawki.

8. Palma sagowa – to wyjątkowo trująca roślina dla kotów. Po spożyciu może powodować krwawe wymioty i biegunkę, zaburzenia krwawienia, niewydolność wątroby i śmierć. Roślina jest niebezpieczna również dla psów.

9. Lilia – jest kilka odmian tego pięknego kwiatu, które są niebezpieczne dla zwierząt. Lilie wielkanocne, lilie azjatyckie i lilie tygrysie, mogą spowodować ciężką niewydolność nerek u kotów, które spożyją nawet niewielką ilość rośliny.

10. Tulipany – te piękne kwiaty są również niebezpieczne dla naszych pupili. Spożycie może powodować znaczne podrażnienie jamy ustnej, nadmierne ślinienie się i nudności.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

zielone szczeniaki

Zielone szczeniaki istnieją

kot ugniatający łapkami

Koci masażysta