Świętujemy Międzynarodowy Dzień Kota

17 lutego to ważny dzień dla wszystkich właścicieli kotów. To Międzynarodowy Dzień Kota, który należy uczcić robiąc coś wyjątkowego dla swojego pupila. Nie masz pomysłu, co zrobić, by ten dzień był dla ciebie wyjątkowy? Mamy kilka wskazówek.

1. Jeśli jeszcze nie masz kota, to koniecznie go zaadoptuj z lokalnego schroniska. To najdoskonalszy sposób na świętowanie Międzynarodowego Dnia Kota. W ten sposób zapewnisz kotu życie pełne miłości, szczęścia i bezpieczeństwa, a kot ci się odwdzięczy. Bo nie od dziś wiadomo, że koty jak żadne inne zwierzęta potrafią poprawiać samopoczucie swoim właścicielom.

2. Jeśli nie możesz zaprosić kota do swojego domu, z okazji Międzynarodowego Dnia Kota możesz zgłosić się w lokalnym schronisku jako wolontariusz i zaopiekować się bezdomnymi kotami, które bardzo potrzebują towarzystwa i bliskości człowieka. Zaproponuj zabawę z kotami gotowymi do adopcji, sprzątanie klatek i kuwet, karmienie kotów lub cokolwiek innego, w czym potrzebują pomocy. Z pewnością znajdziesz przy okazji wielu kocich przyjaciół!

3. Upiecz dla kota ciasteczka z tuńczykiem. Dla kotów nie ma nic lepszego niż rozpieszczanie ich za pomocą jedzenia. Możesz więc przygotować ulubiony przysmak dla twojego mruczka – wtedy z pewnością poczuje, że dziś jest jakieś ważne dla niego święto.

4. Zainwestuj w bezpieczeństwo swojego kota. Jeśli chcesz sprawić mu praktyczny prezent, kup lokalizator GPS. To idealny prezent, aby okazać swoją miłość do kota, zwłaszcza jeśli twój futrzak jest zwierzakiem wychodzącym.

5. Kup swojemu kotu nową zabawkę. Pewnie ma ich już całkiem sporą kolekcję, ale w taki dzień możesz kupić mu jeszcze jedną zabawkę bez wyrzutów sumienia. Niezależnie od tego, czy zafundujesz swojemu kotu nowe legowisko, zabawkę czy smakołyki, z pewnością Ci podziękuje, mrucząc, kochając i przytulając.

6. Zamontuj dla kota specjalne półki ścienne. To dla kota atrakcja niczym plac zabaw dla dzieci. Może z przyjemnością wspinać się po ścianach, obserwować sufit i schować się na wysokości poza zasięgiem wzroku, by uciąć sobie tam smaczną drzemkę. Dodatkowo może to powstrzymać go przed drapaniem mebli lub nudą. Możesz kupić gotowe półki do wspinaczki dla kotów lub wykazać się kreatywnością i stworzyć własne.

7. Wyszczotkuj kota, aby usunąć nadmiar sierści i sierści. Nawet jeśli robisz to na co dzień, pewnie często towarzyszy temu pośpiech. W Dniu Kota poświęć swojemu mruczkowi więcej czasu i dokladnie z czułością wyczesz mu jego futerko. Z pewnością będzie to pieszczota, której potrzebuje i na którą zasługuje.

8. Kup kotu obrożę i przywieszkę z Twoim imieniem i numerem, na wypadek gdyby wyszedł na zewnątrz i się zgubił. Najlepszym rozwiązaniem będzie zaczipowanie kota, bo wtedy łatwiej go odzyskasz, gdy nagle ucieknie, zgubi się lub padnie ofiarą kradzieży.

9. Zafunduj swojemu zwierzakowi profesjonalną sesję zdjęciową. Jeśli naprawdę kochasz swojego kota, czy jest lepszy sposób na świętowanie Międzynarodowego Dnia Kota niż prawdziwa sesja zdjęciowa? Są nawet fotografowie, którzy specjalizują się w zdjęciach zwierząt i doskonale sobie z nimi radzą, wydobywając najpiękniejsze kadry. Takie mrucząco urocze zdjęcia możesz potem udostępniać w mediach społecznościowych, jak na dumnego kociego właściciela przystało.

10. Zorganizuj imprezę z okazji Dnia Kota i zaproś na nią swoich przyjaciół i ich koty! Kocia impreza z tuńczykowym menu w roli głównej? Dlaczego nie? A jeśli Twój kot nie lubi towarzystwa i wystarczysz mu tylko Ty, tego dnia poświęć mu jak najwięcej czasu i pokaż, jak bardzo jest ważny i wyjątkowy. I koniecznie wyślij nam Wasze wspólne zdjęcie!

Powiedzmy sobie szczerze – koty są naszymi ulubionymi towarzyszami, bo jak wyglądałoby życie bez nich?

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

Obalamy mity dotyczące kocich zachowań

Jak wybrać najlepszą szczotkę dla kota?