Podstawowy ekwipunek dla kota

podstawowy ekwipunek dla kota

Każdy nowy domownik także kot potrzebuje kilku niezbędnych artykułów. Lista zakupów jest długa! Co potrzeba?

Przygotujmy się na kupno kuwety, która jest niezbędna dla małych kociaków i kotów przebywających na stałe w domu. Kuwety należy sprzątać codziennie dbając o komfort, higienę i czystość domu.

Jeżeli jesteśmy właścicielami długowłosych lub krótkowłosych kotków nie zapominajmy o regularnym wyczesywaniu Pupila. Do tego niezbędne są szczotki z naturalnego włosia oraz  gęste lub rzadsze grzebienie.

Podobnie jak my, koty także lubią spać w wygodnym i przytulnym miejscu. Nasi czworonożni przyjaciele najlepiej śpią w dużych koszach lub na posłankach. Czy psu i kotu jest potrzebne własne legowisko? Nierzadko zdarza się, że wygodnie śpią w naszych sypialniach.

Przeczytaj więcej tutaj: legowisko kota

Miski na jedzenie oraz na wodę to nieodłączny element każdej kociej kuchni. Pamiętajmy, że koty muszą mieć dostęp do świeżej wody.

     

Warto zaopatrzyć się także w dodatkowy otwieracz do puszek, nóż, łyżkę i widelec. Więcej porad dotyczących kota w nowym domu znajdziecie w pozostałych innych naszych artykułach:

Kot w nowych domu [część 1]

Kot w nowym domu [cześć 2]

przeczytaj także tutaj: Co powinny jeść koty?

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

kot czy pies

Kot, a może pies, pomożemy w wyborze

bezpieczeństwo kota w domu

Jak zadbać o bezpieczeństwo kota w domu?