Podróż koleją, czyli co powinieneś wiedzieć o przewozach PKP

podróż koleją

Przed nami jeszcze dwa tygodnie wakacji. Jeśli urlop przed Tobą i zastanawiasz się nad najlepszym środkiem transportu dla Ciebie i Twojego Pupila pomyśl o podróży koleją. Czy wszyscy przewoźnicy pozwalają na podróż z psem lub kotem? Jak przewozić zwierzę domowe pociągiem? Odpowiedzi szukajcie w dzisiejszym artykule.

Musisz wiedzieć, że przewożenie zwierząt domowych (kota, psa, świnkę morską) jest możliwe w pociągu PKP Intercity.

Jak przygotować się do podróży?

Jeśli nasza podróż pociągiem będzie trwała dość długo, w trosce o bezpieczeństwo nie zapomnij o odpowiednim transporterze lub klatce dla swojego Pupila. Nie wszystkim pasażerom odpowiada, sytuacja, kiedy Twój Pupil spaceruje po przedziale lub chce nawiązać nowe znajomości z sąsiadującymi podróżnymi. Przewiewne koszyki lub transportery możemy trzymać na swoich kolanach.

Co jeszcze?

Małe zwierzęta domowe, które mieszczą się w transporterach oraz nie narażają innych pasażerów na dyskomfort (hałas, nieprzyjemny zapach) jeżdżą koleją ze swoim właścicielem bez dodatkowych opłat. Jeśli Twój Pupil nie mieści się w specjalnym transporterze, jesteś zobowiązany kupić bilet na przewóz psa, który kosztuje nie więcej niż 20 zł.  Nie zapominaj, że podróżni mogą nie akceptować zwierzęcia w przedziale. W takich sytuacjach jesteś zobowiązany zmienić miejsce na wskazane przez konduktora.

Miejsca, w których nie może znaleźć się Twój Pupil

  • Wagony gastronomiczne (wyjątek stanowią psy przewodnicy).
  • Miejsce do siedzenia, przeznaczone dla pasażera.
  • Na łóżkach w wagonie WL.
  • Na miejscach do leżenia w wagonie Bc.

Gdzie mogę kupić bilet?

Bilet tradycyjnie kupujemy w kasach na dworcach. Jeśli, jednak nie nabyliśmy go wcześniej istnieje możliwość uiszczenia opłaty za przewóz Pupila w pociągu TLK, IC, EIC. W pociągu EIP podróżny może nabyć bilet na przewóz zwierzęcia, jeżeli okaże ważny bilet na przejazd danym pociągiem.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

użądlenia i drobne urazy

Ukąszenia, użądlenia i drobne urazy na wakacjach

jak chronić koty przed upałem

Jak chronić koty przed upałem