Nie zostawiaj psa w rozgrzanym samochodzie!

nie zostawiaj psa w gorącym samochodzie

Pozostawianie psa (i każdego innego zwierzęcia) w gorącym samochodzie w okresie letnim może być dla niego niebezpieczne, a nawet doprowadzić do śmierci. Jeśli więc kochasz swojego zwierzaka, nie zostawiaj go samego w samochodzie.

Temperatura w zamkniętym samochodzie może wzrosnąć bardzo szybko nawet w ciągu kilku minut. Psy regulują ciepło ciała przez dyszenie. Im goręcej, tym intensywniej pies dyszy, a ulga, którą to przynosi, kosztuje psa utratę płynu i może prowadzić do odwodnienia. Nawet jeśli wydaje nam się, że dzień nie jest zbyt gorący, a okna są uchylone, zwierzęta pozostawione w środku samochodu narażone są na wzrost temperatury ciała, a nawet udar cieplny, który może je zabić już w 15 minut.

Należy też wziąć pod uwagę, że niektóre rasy i typy zwierząt domowych mogą być bardziej narażone na ekstremalne temperatury. Małe zwierzęta są szczególnie narażone na wysokie temperatury, a niektóre rasy z krótkimi pyskami, takie jak boksery, mopsy, shih tzu czy perskie koty mogą mieć szczególne problemy z oddychaniem w ekstremalnym upale. Może wówczas dojść do uszkodzenia narządów, a nawet śmierci.

Jeśli więc twój pies (czy kot) towarzyszy ci wszędzie, dobrze się zastanów zanim zostawisz go w samochodzie, by wyskoczyć załatwić tylko jedną sprawę czy zrobić drobne zakupy.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

kot w niebezpieczeństwie

Uwaga, kot w niebezpieczeństwie

dlaczego kot miauczy

Dlaczego kot miauczy