Najlepsze tkaniny i podłogi dla właścicieli zwierząt domowych

Nie każda powierzchnia w domu jest przyjazna dla zwierząt. Niezależnie od tego, czy masz kota, psa czy innego małego zwierzaka, oto pięć najlepszych opcji tkanin i podłóg dla właścicieli zwierząt domowych.

Najlepsze tkaniny:

Skóra – może to zaskakujące, ale skóra jest jednym z najlepszych wyborów tkanin dla właścicieli zwierząt domowych. Skórzane sofy są wyjątkowo trwałe i z wiekiem wyglądają lepiej. Skóra jest również dość odporna na zapachy, a większość plam i wycieków można łatwo zetrzeć ściereczką. Zadrapania i zarysowania na skórze można często wygładzić odpowiednią pielęgnacją.

Mikrofibra – tkanina z mikrofibry jest tak gęsta, że z łatwością można z niej usunąć sierść kota i futro. Jeśli masz kanapę z mikrofibry, możesz użyć wałka dla zwierząt domowych, aby usunąć futro.

Poly-Nylon – składa się na niego 95 procent poliestru, 5 procent nylonu, a tkanina ta ma bardzo gęsty splot, który nie tylko uniemożliwia wnikanie sierści zwierzęcia, ale także zapobiega wtykaniu pazurów przez zwierzę. To doskonały wybór jeśli masz w domu psy.

Tkaniny wzorzyste – jeśli lubisz wzory i masz zwierzęta, masz szczęście, ponieważ są one dobre w ukrywaniu nie tylko futra, ale także plam. Ważne jednak, aby wybrać paletę kolorów zbliżoną do ubarwienia twojego pupila. Jeśli twoje zwierzaki mają ciemne futro, trzymaj się wzoru, który zawiera ciemniejsze kolory. Jeśli twoje zwierzę ma jasne futro, wybierz jasny wzór.

Tkaniny użytkowe – niektórzy producenci mebli mają własną wersję „wydajnych tkanin”, które są nie tylko miękkie, ale także trwałe, odporne na plamy i łatwe do czyszczenia. Bez względu na to, jaki materiał wybierzesz, właściciele zwierząt domowych powinni wybrać ciemniejsze kolory, ponieważ łatwiej na nich ukryć brud i plamy. Na jasnej tkaninie ślady i plamy zawsze będą bardziej widoczne, zwłaszcza w miejscach o dużym natężeniu użytkowym.

Najlepsze podłogi:

Drewno liściaste – to jedna z najpopularniejszych opcji podłóg, ale mając zwierzęta, warto wziąć to pod uwagę. Należy wówczas wybierać twardsze drewno, aby zapobiec zadrapaniom i śladom pazur zwierząt domowych. Dobre opcje to wiśnia, klon, hikora, dąb, wiąz i mahoń. Jeśli podoba Ci się wygląd drewna, ale chcesz czegoś mocniejszego, wypróbuj np. panele winylowe, które mają wygląd drewna, ale są o wiele trwalsze.

Korek – jest jednym z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o podłogi dla właścicieli zwierząt domowych, ponieważ jest naturalnie antybakteryjny, co oznacza, że ​​pomoże utrzymać twój dom wolny od pleśni i innych alergenów. Korek wymaga minimalnej konserwacji, ale nie jest odporny na działanie wody, dlatego po każdym „wypadku” z udziałem zwierząt musisz go wyczyścić.

Kamienna płytka – jest doskonałym wyborem na podłogi dla właścicieli zwierząt domowych, ponieważ jest odporna na plamy i zarysowania. Kafelki ułatwiają również czyszczenie.

Bambus – ze względu na swoją solidną, trwałą i stylową naturę bambus oferuje wyjątkową opcję podłóg drewnianych, która przypadnie do gustu miłośnikom psów. Bambus jest trwały i stylowy. Ponieważ jednak jest to drewno, jest także wrażliwy na wilgoć, dlatego też od razu wyczyścić wszelkie psie czy kocie zabrudzenia.

Beton – jest odporny na wszelkiego rodzaju zadrapania i jest łatwy do czyszczenia. Ponieważ beton może być chłodny pod stopą, rozważ ogrzewanie podłogowe lub łatwy do czyszczenia dywan, aby podłoga była bardziej przytulna.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

7 błędów, które popełniają właściciele kotów

PUPIL Premium karma bogata w kurczaka z cielęciną 415 g