Najlepsze rasy psów do życia w mieście

pies w małym mieszkaniu mieście bloku

Posiadanie psa w mieście, zwłaszcza w małym mieszkaniu w bloku, nie wszystkim wydaje się rozsądne. Mała powierzchnia, brak wybiegu, bliskość sąsiadów – to wszystko przemawia za tym, żeby poważnie się zastanowić nim przygarniemy czworonoga. Są jednak rasy psów, które odpowiednio prowadzone, świetnie się sprawdzą w takich warunkach.

1. Golden retriver
Są one popularne, bo ich łagodna osobowość sprawia, że są idealnymi towarzyszami spacerów i spokojnie reagują na nieznajome osoby pojawiające się w ich otoczeniu. Jeśli zdecydujesz się na tę rasę, nie wybieraj jednak psa z hodowli, która przygotowuje psy do polowań, bo wtedy temperament psa może być nie do pogodzenia ze spokojnym miejskim życiem.

2. Chart
Choć ta rasa kojarzy nam się przede wszystkim z wyścigami, to pies, który wcale nie potrzebuje ogromnej dawki ruchu. W zupełności wystarczają im krótkie spacery. Charty lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, ale potem tak samo lubią rozłożyć się i odpocząć.

3. Pudel
Pudle są wygodne i spokojne. Możesz spokojnie zostawić takiego psa samego w domu w towarzystwie ulubionych zabawek, bez obaw, że zniszczy ci mieszkanie.

4. Shiba Inu
Ta japońska rasa bardzo mało szczeka. Psy te nie wymagają dużej dawki aktywności, ale mają dostatecznie dużo energii na długie wędrówki i spacery.

5. Kundelki
Te psy często mają zupełnie nieoczekiwaną mieszankę cech, które świetnie sprawdzają się podczas życia w mieście. Jeśli chcemy adoptować psa, który będzie mieszkał z nami w bloku, wśród ludzi, wybierzmy psa starszego, który wiedzie spokojne życie i jest zwierzęciem uspołecznionym, przyzwyczajonym do widoku ludzi i innych psów.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

psy poprawa zdrowia osób starszych

Pies najlepszym przyjacielem seniora

karmienie kociąt z butelki

Karmimy kocięta z butelki