Najlepsze kocie rasy do życia w bloku

 

Wiele kotów może żyć w mieszkaniu lub na innej małej przestrzeni, pod warunkiem, że zrobisz wszystko, aby zapewnić im wystarczającą uwagę, zabawę i urozmaicenie otoczenia. Dobrze jest jednak wybrać do mieszkania koty, które mają łagodny, elastyczny temperament. Koty o niskim lub umiarkowanym poziomie energii będą szczęśliwsze w małych pomieszczeniach mieszkalnych, chociaż aktywne koty również mogą się do takich warunków zaadaptować. Dziś przedstawiamy 10 ras kotów idealnych do życia w mieszkaniu.

Uwaga! Pamiętaj, że nawet w małym domu ważne jest wzbogacenie przestrzeni w urządzenia do stymulacji psychicznej i fizycznej kota. Zapewnij mu miejsce do wspinania się i przysiadania, szczególnie w pobliżu okna. Pamiętaj też o drapaku i zabawkach.

  1. Kot amerykański krótkowłosy – to rodowodowa wersja domowego krótkowłosego kota, jest wyluzowanym kotem, który uwielbia spędzać czas z ludźmi. Dobrze sobie radzi w mieszkaniach, dopóki jesteś w domu obecny na tyle, aby zaspokoić jego potrzeby społeczne. Potrafią też bawić się zabawkami i patrzeć przez okna.
  2. Kot birmański – to czuły kot na kolana, który nie wymaga wiele miejsca. Te spokojne koty chcą po prostu być tam, gdzie są ich ulubieni ludzie, dzięki czemu wielkość domu nie jest problemem.
  3. Kot brytyjski krótkowłosy – jest niezwykle elastycznym kotem, który może funkcjonować w mieszkaniu. Te ciche koty zazwyczaj wolą leniuchować niż biegać po domu. Ale mogą mieć także wybuchy energii. Łamigłówki interaktywne z jedzeniem są dla nich nie lada atrakcją, ale trzeba kontrolować, by się nie objadały.
  4. Kot burmski – jest słodki i milutki. Są to koty towarzyskie, które potrafią sobie znaleźć zajęcie i nie czują się samotne. Są jednak również dość wysportowane i potrzebują drzewek do wspinania dla kotów oraz innych miejsc, w których mogą skakać i przeskakiwać. Dopóki mają stałą uwagę, wielkość domu nie ma tak naprawdę znaczenia.
  5. Kot egzotyczny krótkowłosy – to krótkowłosa wersja kota perskiego. Podobnie jak ich długowłosy kuzyni, koty te są spokojne, wolą ciepły kąt lub pluszową poduszkę od intensywnej aktywności. Mają umiarkowany poziom aktywności i chętnie wydobędą trochę energii z zabawek dla kotów, by znów wrócić na Twoje kolana.
  6. Maine Coon – jest znany jako „łagodny gigant” ze względu na swoją swobodną, ​​przyjazną naturę. Te duże koty uwielbiają towarzystwo swoich ludzi, ale zwykle nie wymagają uwagi. Dobrze sobie radzą z własną rozrywką, o ile mają zabawki i okno do patrzenia. Chętnie chodzą na smyczy.
  7. Kot perski – te koty rozumieją wartość wypoczynku i relaksu. Chętnie opadają na każdą dostępną miękką powierzchnię, zwłaszcza na kolana. Nie przepadają za wspinaniem się i skakaniem, dzięki czemu idealnie nadają się do małych domów. I chociaż cieszą się towarzystwem swoich ulubionych ludzi, zazwyczaj świetnie sobie radzą spędzając trochę czasu samodzielnie.
  8. Ragdoll – jego nazwa pochodzi od skłonności rasy do relaksu i wiotczenia podczas trzymania. Mają umiarkowany poziom energii i są wysoce przystosowalne do wielu różnych sytuacji życiowych. Są nieco zabawne, ich ulubioną aktywnością jest śledzenie ludzi w całym domu.
  9. Kot rosyjski niebieski – jest czuły, ale nie przywiązuje się zbyt mocno, więc jest zadowolony ze spędzenia części dnia w samotności w słonecznym miejscu. Te koty nie potrzebują dużo miejsca, ponieważ są na ogół ciche i z umiarkowanym poziomem energii. Lubią bawić się zabawkami dla kotów, ale często można je spotkać jak siedzą wysoko i obserwują wszystko z góry.
  10. Kot szkocki zwisłouchy – przyjazny i spokojny, może dostosować się do wielu różnych sytuacji życiowych, w tym do mieszkań. Te ciche koty uwielbiają angażować się w to, co robią ich ludzie, a jedną z ich ulubionych czynności jest zabawa w aportowanie. Wszelkie zabawki interaktywne są dobre ze względu na ich sprytną, dociekliwą naturę, zwłaszcza gdy nie możesz być z nimi w domu.

W przeciwieństwie do powyższych ras, niektóre rasy kotów są bardzo aktywne i mogą odbijać się od ścian mieszkania lub innego małego domu. Są to koty: abisyński, balijski, bengalski, savannah i syberyjski. Lubią one przygody i zawsze szukają zajęcia. Jeśli go nie znajdą w twojej małej przestrzeni, prawdopodobnie nie będą szczęśliwe i zdrowe.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

Czy koty mogą jeść borówki?

Jakiego psa wybrać na początek?