Kocie pazurki

kocie pazurki

Koty mające możliwość wychodzenia na dwór z reguły nie mają problemu ze zbyt długimi pazurami i w sposób naturalny je ścierają, wspinając się na drzewa.

Natomiast koty przebywające wyłącznie w mieszkaniach nie mają tej możliwości i dlatego  należy regularnie je obcinać specjalnymi cążkami. Najlepiej przyzwyczajać kota do tego standardowego zabiegu kosmetycznego od najmłodszego wieku, po ukończeniu przez niego 4 tygodnia życia.

Czynność ta jest niebolesna, ale należy pamiętać, żeby nie naciąć żywej tkanki, która ma kolor różowy i zawiera naczynia krwionośne i zakończenia nerwów. Najlepiej zabieg ten wykonywać co 2-4 tygodnie i profilaktycznie przyzwyczaić kota do drapaka. Drapaki można przymocować lub postawić obok mebli, które kot „upatrzył” sobie do znaczenia pazurami.

Często na początku spryskuje się drapak „koci miętką” w sprayu lub płynie, aby zachęcić kota do używania drapaka. Można również rozważyć zastosowanie „naturalnego drapaka” w postaci drewnianego pniaka.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

czego nie powinniśmy podawać psom do jedzenia

Czego nie powinniśmy podawać psom do jedzenia

nadmierne pilnowanie u psa

Moje! Nie podchodź! Czyli nadmierne pilnowanie u psa