Karma „lamb and rice”, czyli najbardziej klasyczny i zdrowy posiłek dla Twojego Pupila

lamb and rice

Często zastanawiacie się jaką karmę kupić dla swojego Pupila? Z drobiem, wołowiną, grain-free… Wybór jest naprawdę duży. Jeśli nie masz swojego faworyta wśród karm postaw na jedną z najbardziej klasycznych. Na temat karm typu „lamb and rice” opowiedzą nam specjaliści z jednostki badawczej Pupil Instytut Żywienia Zwierząt.

Klasyczna odmiana karmy

Popularnym produktem rynku zoologicznego jest karma sucha dla psów na bazie mięsa drobiowego, kurczaka lub indyka. Klasyczną jej odmianą jest produkt „lamb and rice”. Jagnięcina jest przez większość osób postrzegana jako bardzo dobre i hipoalergiczne źródło białka a ryż jako wysoko- strawne źródło węglowodanów. Nic więc dziwnego, że „lamb and rice” jest lubianą przez właścicieli psów odmianą popularnych karm „na kurczaku”.

Zalety jagnięciny

Warto napisać kilka słów na temat samej jagnięciny, która pod względem składu chemicznego nie ustępuje wołowinie, czy wieprzowinie; cechuje ją niższa zawartość tłuszczu i cholesterolu oraz bardzo dobra proporcja kwasów Omega-6 do Omega-3. Jagnięcina jest znakomitym źródłem sprzężonego kwasu linolowego – CLA (coniugated linoleic acid), będącego silnym antyoksydantem, stymulatorem układu immunologicznego, oraz „reduktorem” nadmiaru tkanki tłuszczowej. O wysokiej wartości odżywczej tego mięsa świadczy również ilość i jakość białka, uwarunkowana odpowiednim składem aminokwasowym. W porównaniu do innych mięs zwierząt rzeźnych, jagnięcina jest szczególnie bogata w leucynę i treoninę. Jest również jednym z najlepszych naturalnych źródeł L-karnityny, która bierze udział w przemianach energetycznych  i przyspiesza spalanie tłuszczu. Jagnięcina to naturalne źródło pierwiastków (wapnia, fosforu, sodu, chloru, miedzi, żelaza) oraz witamin, głównie z grupy B (B1, B2, B6, B12).

Dla jakich Pupilów karma „lamb and rice” jest najlepsza?

Zestawienie jagnięciny, jako mięsa o wysokich walorach biologicznych z łatwostrawnym ryżem stanowi dobre rozwiązanie dietetyczne dla psów z wrażliwym przewodem pokarmowym, młodych, rosnących juniorów, suk w okresie reprodukcji, seniorów z ograniczonymi zdolnościami trawiennymi oraz w każdym przypadku, gdy istnieje potrzeba wprowadzenia dobrze przyswajalnego źródła białka.

     

Karma lamb and rice PUPIL Premium bogata w jagnięcinę i ryż do kupienia w sklepie PUPIL Karma – zapraszamy na zakupy.

Co myślisz?

Napisane przez PUPIL Karma

Oficjalny sklep internetowy polskiego producenta karmy dla zwierząt towarzyszących - PUPIL Foods Sp. z o.o., firmy działającej na rynku pokarmów dla zwierząt domowych od 1996 roku. Oferta sklepu zawiera pełną gamę pokarmów dla psów i kotów.

grain free

Karma „grain free” – bezzbożowa – moda czy konieczność?

podróż samochodem

Podróż samochodem – mini poradnik