Jaka rasa psa dla dziecka – część I

dzieciństwo z czworonogiem

Dzieciństwo z czworonogiem u boku to wspaniała przygoda. Specjaliści podkreślają, że posiadanie czworonożnego przyjaciela ma wspaniały wpływ na rozwój naszych dzieci. Są rasy, które szczególnie sprawdzają się jako przyjaciele maluchów.

Golden retriever to bardzo popularny pies i idealny przyjaciel rodziny. Jest spokojny i cierpliwy, dlatego tę rasę chętnie wykorzystuję się w dogoterapii. To psy przyjazne dla dzieci, łagodne i bardzo inteligentne,  jednak potrzebują solidnej dawki ruchu.

Nowofunland to ogromny pies, który uwielbia wodę. Jest delikatny, życzliwy, cierpliwy i bardzo zżywa się z dziećmi. Nie jest agresywny, rzadko szczeka i zdecydowanie staje w obronie właściciela. Potrzebuje jednak sporej dawki ruchu i kontaktu z wodą.

Buldog angielski może nie jest najurodziwszych czworonogiem, ale jest idealny dla rodziny. To kochający dzieci pies domowy, ale wymaga od właściciela dużej konsekwencji w wychowaniu. Piesek jest wesoły, cierpliwy, niezbyt hałaśliwy i nie potrzebuje dużej dawki ruchu.

Yorkshire terier to aktywne pieski, które uwielbiają zabawę i bardzo lubią towarzystwo dzieci. Bywają jednak hałaśliwe i bardzo nie lubią obcych. Są jednak bardzo kapryśne jeśli chodzi o pożywienie i wymagają dużej pielęgnacji.

Cavalier king charles spaniel to niewielki pies, który bardzo szybko przywiązuje się do ludzi. Jest łagodny, wesoły i bardzo lubi zabawę i ruch, jest więc idealnym towarzyszem dla najmłodszych. Warto mieć na uwadze, że piesek ten bardzo lub wygodę i bliskość człowieka.

Owczarek szkocki collie – popularny Lessie to pies, który bardzo lubi towarzystwo dzieci. Jest inteligentny, zawsze skory do zabawy i chętnie uczy się nowych sztuczek. Wymaga jednak sporej dawki ruchu i regularnego szczotkowania.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

dlaczego warto mieć kota

5 naukowych powodów, dla których warto mieć kota

karma sterile kurczak

PUPIL Premium Sterile – karma bogata w kurczaka