Jak karmić kocię

jak karmić kocię

Jeśli bierzesz kocię z hodowli, powinno ono mieć przynajmniej 8 tygodni życia. Taki kotek je już samodzielnie i nie musi być karmiony przez kotkę. Większość kociąt przestawianych jest na suchą karmę i pokarm z puszki w przybliżeniu w 3. lub 4. tygodniu życia.

Po przyniesieniu kocięcia do domu należy przez pierwsze tygodnie podawać mu ten sam pokarm, do którego był przyzwyczajony. Nagła zmiana diety mogłaby doprowadzić u niego do rozstroju żołądka. Po kilku tygodniach można zmieniać kocięciu dietę. Należy to jednak robić stopniowo, sukcesywnie zwiększając liczbę nowego pokarmu w stosunku do zmienianego.

Do 6. miesiąca życia mały kociak wymaga podawania czterech posiłków dziennie. Potem należy stopniowo zmniejszać liczbę posiłków na rzecz zwiększenia porcji.

       

Wymagania kaloryczne małego kotka szybko rosną. W 2-4 miesiącu życia to 250-400 kalorii, a już w 4-5 miesiącu potrzebuje on 425-500 kalorii, by zakończyć w 6 miesiącu na 600 kaloriach.

Wbrew stereotypom nie należy kociakom podawać mleka – właściwie dobrana karma dla kociąt dostarcza mu bowiem dziennej dawki wapnia i innych minerałów niezbędnych dla prawidłowego wzrostu.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

pierwsze dni życia szczeniaka

Pierwsze dni życia szczeniaka

koty czyściochy

Koty to czyściochy