Jak długo powinien spać kot?

jak długo powinien spać kot

Jeśli szukasz definicji dobrego życia, przyjrzyj się swojemu kotu. Te zwierzęta żyją na swoich warunkach – jedzą kiedy chcą i śpią gdzie i kiedy chcą. No właśnie, czy koty muszą aż tyle spać?

Dorosłe koty śpią około 15 godzin dziennie, zazwyczaj w ciągu dnia, ponieważ są najbardziej aktywne we wczesnych godzinach. Spanie między posiłkami dodatkowo pomaga im oszczędzać energię na poranek. Te wczesne godziny to dla kotów instynktownie zaprogramowany czas polowania. Kocięta i starsze koty zazwyczaj śpią dodatkowe dwie lub trzy godziny dziennie więcej niż dorosłe koty.

Koty nie spędzają jednak wszystkich tych godzin w głębokim śnie – zobaczysz różnicę, gdy zaczniesz obserwować swojego pupila. Kiedy śpią głęboko, zwijają się w kłębek, a ich ogon i łapy mogą drgać, gdy śnią. Jeśli są super zrelaksowane, mogą nawet chrapać!
Jeśli twój kot zasypia w dziwnych w twojej ocenie miejscach, to tak naprawdę jest to komplement dla ciebie jako właściciela. Oznacza to, że kot czuje się pewnie i jest zrelaksowany.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

dlaczego psy nie lubią listonoszy

Dlaczego psy nie lubią listonoszy?

psy poprawa zdrowia osób starszych

Pies najlepszym przyjacielem seniora