Ile razy dziennie kocięta powinny jeść?

Twój kociak jest istotną częścią Twojego życia, a dbanie o futrzanego przyjaciela także polega na jego odpowiednim karmieniu. Upewnij się, że masz we właściwy sposób dbasz o zdrowie swojego kociaka – z logicznym, funkcjonalnym planem zapewniającym właściwy harmonogram karmienia. Twój kociak potrzebuje więcej paliwa dla swojego rosnącego ciała niż dorosły kot. Oto kilka wskazówek, jak karmić kociaka, aby zachował zdrowie i prawidłową wagę.

Nie możesz po prostu wrzucić do miski karmy dla dorosłych kotów i oczekiwać, że kociak będzie miał dość jedzenia. Twój kociak ma inne potrzeby niż dorosły kot, więc karmienie tym samym pokarmem nie spełni swojego zadania.

Młode kocięta mogą czerpać korzyści z miękkiej karmy, gdy ich zęby rosną, ale sucha karma nie psuje się tak szybko. Mokra karma zapewnia większą zawartość wilgoci, ale znów sucha karma pomaga kociętom łatwiej przybierać na wadze dzięki zawartości węglowodanów.

Twój harmonogram karmienia musi więc uwzględniać mokrą i suchą karmę. Jeśli musisz zostawić kociakowi karmę w ciągu dnia, najlepszym rozwiązaniem jest karma sucha. Jeśli jesteś w domu i możesz od razu wyczyścić naczynie, lepszym wyborem może być mokra żywność.

Na początku kocięta muszą otrzymywać posiłki do trzech razy dziennie. Jeśli zwierzak ma mniej niż 6 miesięcy, jest to właściwy sposób karmienia. Wielkość porcji będzie zależeć od zalecanych przez producenta ilości karmy, a także od zaleceń lekarza weterynarii.

Harmonogram karmienia jest niezbędny, aby pomóc kontrolować wagę kociaka i wyrobić dobre nawyki żywieniowe. Kocięta muszą wiedzieć, czego mogą się spodziewać podczas posiłków, więc konsekwencja jest tutaj kluczowa.

Idealne jest jedzenie trzy razy dziennie, więc wybierz określoną porę poranka, popołudnia i wieczoru, aby rozłożyć kalorie i zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Podziel dzienną porcję na trzy części, aby kociak nie otrzymywał zbyt wielu kalorii w jednym czasie.

Niezależnie od tego, czy jest to Twój pierwszy kociak, czy jeden z wielu, jakie miałeś w życiu, nauczenie go, że posiłki zawsze nadchodzą, jest istotną częścią dobrych nawyków żywieniowych. Regularny harmonogram karmienia przyniesie wiele dobrego. Współpracuj z lekarzem weterynarii, aby uważnie obserwować wzrost i wagę kota w ciągu pierwszych kilku miesięcy. Wczesne żywienie przekształca się w życie w zdrowiu i dobrym samopoczuciu, więc upewnij się, że Twój kot ma to, czego potrzebuje, aby był zdrowy i silny.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

Dlaczego koty drgają podczas snu?

Czy martwić się, gdy kot nie je?