Dlaczego kot kładzie się na tobie?

kot kładzie się na piersi

Czy twój kot wdrapuje się na ciebie i kładzie ci się na piersi, gdy czytasz w łóżku, oglądasz telewizję na kanapie lub po prostu położyłeś się, by chwilę odpocząć? To jeden z najwyższych komplementów, jakim może obdarować cię twój kot.

Takie zaufanie nie tylko świadczy o tym, że zapewniasz kotu ciepło i bezpieczeństwo, ale przede wszystkim dowodzi kociego zaufania.
Potrzeba ciepła to główny powód, dla którego koty lubią kłaść się na ludziach. Nasze ciepło ciała sprawia, że koty czują się wygodnie i przytulnie. Po długim dniu zabawy kociaki lubią tak wypoczywać. Aby jednak kot zasnął beztrosko na człowieku musi czuć się bezpiecznie – w końcu jest drapieżnikiem, którego naturalny instynkt nakazuje mu pozostawać czujnym na czające się zagrożenia.
O tym, że kot lubi zasypiać w naszym towarzystwie może też decydować koci węch. Koty lubią zasypiać w sąsiedztwie swojego właściciela, bo czują wtedy znajomy zapach, a wraz z nim naszą obecność. A wbrew stereotypom koty są bardzo socjalnymi zwierzakami i nie lubią samotności.
Niektóre koty lubią także dźwięki, które wydajemy podczas oddychania. Coś tak banalnego, jak nasz wdech i wydech, działa na niektóre koty kojąco i pomaga im zasnąć. To dla nich coś na kształt kołysanki.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

10 ras spędzać czas na zewnątrz

10 ras psów, które lubią przebywać na zewnątrz

sprawdź promocję

Sprawdź promocję [2.10.2019]