Czym karmić psa podczas podróży samochodem

czym karmić psa

Pierwszy dzień lata za nami! Sezon wakacyjny czas zacząć! Wielu z nas zabiera swoich czworonożnych przyjaciół na urlop i zastanawia się nad odpowiednim posiłkiem dla swojego Pupila. Czym karmić psa podczas podróży samochodem? We współpracy z lekarzem weterynarii Panią Katarzyną Paluszkiewicz przygotowaliśmy dla Was mini poradnik.

Układając plan żywienia dla naszego Pupila zawsze uwzględniajmy wystarczającą ilość składników odżywczych. Nie zapominajmy, że karma powinna być bardzo dobrej jakości i przede wszystkim musi psu smakować. Podstawowym wyposażeniem dla psa powinny być miski: jedna na wodę, druga z przeznaczeniem na karmę suchą i trzecia na posiłki mokre. Wybierając się w podróż warto zaopatrzyć się w zestawy podróżne. Składają się one z miski na wodę i torby na karmę. Dodatkowo w zestawie znajdziemy woreczki na nieczystości. Warto pamiętać o ulubionej zabawce naszego psa. Dlaczego? Ona z pewnością umili mu długi czas podróży.

     

Czym karmić psa podczas podróży?

Jeśli nasz zwierzak nie ma problemów z chorobą lokomocyjną podczas jazdy samochodem, może dostać swoją normalną karmę. Najlepiej zmniejszyć porcję jedzenia do połowy i podać ją nie później niż dwie godziny przed wyjazdem, ponieważ wypełniony żołądek może powodować mdłości. Jeśli wybieramy się w długą podróż możemy zamiast suchej karmy, która pęcznieje w żołądku wybrać dla psa lekkostrawne, mokre jedzenie dla zwierząt z wrażliwym przewodem pokarmowym typu „intestinal/gastrointestinal”.

Choroba lokomocyjna…

Natomiast jeśli nasz podopieczny źle znosi podróż, stresuje się i wymiotuje, to najlepiej zrezygnować z posiłku przed i podczas podróży. Bez obaw, nawet jeśli podróż trwa cały dzień, a nasz pies pominie posiłek, nie zagrozi to jego zdrowiu. Bardziej nieprzyjemne dla niego będą wymioty po jedzeniu, niestrawność i ból brzucha. Jeśli wymioty są uporczywe, to najlepiej zasięgnąć rady lekarza weterynarii, który dobierze najlepszy środek przeciwwymiotny.

Czy dostarczanie wody podczas podróży musi być częstsze?

W domu nasz pies ma stały dostęp do wody, dlatego podczas podróży warto robić krótkie postoje co 2-3 godziny, aby nasz psiak mógł napić się świeżej, wody (nie zimnej!) i załatwić swoje potrzeby fizjologiczne.

Ważne!
Przed wyjazdem najlepiej wyjść z psem na długi, godziny spacer, żeby załatwił swoje wszystkie potrzeby fizjologiczne.

W artykule wywiadu udzieliła Pani Katarzyna Paluszkiewicz, lekarz weterynarii w Przychodni Weterynaryjnej Stabłowicka Wojciech Bernacki.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

podróż samochodem

Podróż samochodem – mini poradnik

co zrobić gdy pies ugryzie

Co zrobić gdy pies ugryzie