Czy psy mogą jeść marchewkę?

 

Marchewka to niedroga, zdrowa przekąska dla czworonożnych przyjaciół. Wielu właścicieli zwierząt domowych poszukuje zdrowych, pożywnych – i oczywiście niedrogich – przysmaków dla swoich psów. Oprócz profesjonalnej karmy, która zapewnia Twojemu pupilowi niezbędne składniki, niektórzy właściciele decydują się na włączenie owoców i warzyw do diety swojego psa. Marchew to tania, niskokaloryczna i bezpieczna przekąska dla Twojego czworonoga.

Marchewka to świetna przekąska nie tylko dla ludzi, ale także dla psów. Może stanowić doskonały, niskokaloryczny przysmak do nagradzania podczas treningu.  Marchewka praktycznie nie zawiera tłuszczu, co oznacza, że ​​jest idealnym wyborem zarówno dla psów starszych, jak i z nadwagą. Jest jednak dość bogata w cukier, więc marchew należy podawać zwierzęciu z umiarem i za zgodą lekarza weterynarii.

Ponieważ marchew jest doskonałym źródłem przeciwutleniaczy alfa-karotenu i beta-karotenu, które są przekształcane w witaminę A w organizmie, a także potasu, błonnika i innych witamin, może ona zapewnić wiele korzyści zdrowotnych dla czworonożnego przyjaciela. Witamina A może poprawić wzrok Twojego zwierzaka i zdrowie oczu – brak wystarczającej ilości witaminy A może prowadzić do infekcji oka, a nawet utraty wzroku. Witamina A może również pomóc wzmocnić układ odpornościowy zwierzaka i utrzymać zdrową skórę.

Marchew jest również dobrym źródłem witaminy K, niezbędnej do krzepnięcia krwi, oraz witaminy B6, która pomaga przekształcić węglowodany, tłuszcze i białka w energię. Wreszcie, wysoka zawartość błonnika w marchwi oznacza również, że może ona pomóc w utrzymaniu zdrowego przewodu pokarmowego i regularnych wypróżnień.

Co więcej, gryzienie surowej marchwi może również pomóc poprawić zdrowie zębów Twojego psa. Marchew w swojej surowej formie może pomóc psom w utrzymaniu mocnych zębów ze względu na konieczność żucia potrzebnego do ich zjedzenia.

Marchewkę można podawać psu na różne sposoby – zarówno surową jak i gotowaną. Pies prawdopodobnie zje ją w każdej formie ze względu na słodki smak. Chociaż zarówno surowe, jak i gotowane marchewki są uważane za bezpieczne dla psów, zawsze dobrze jest pokroić je na kawałki wielkości kęsa ze względu na niebezpieczeństwo zadławienia, szczególnie w przypadku mniejszych psów.

Marchewkę można podawać zarówno jako przekąskę, jak i okazjonalny dodatek do normalnej diety. Zadbaj o to by była obrana, a przynajmniej umyta.

Niektórzy lekarze weterynarii zalecają wkładanie marchewki do lodówki lub zamrażarki i podawanie jej szczeniętom w celu złagodzenie bólu i dyskomfortu ząbkowania. Dla większych i starszych psów marchewka może być świetną jadalną zabawką do żucia. Podobnie jak w przypadku wprowadzania

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

Czego nienawidzą psy?

PUPIL PREMIUM KARMA BOGATA W WOŁOWINĘ 800 G