Czy pozwolić psu spać w łóżku?

Oczywiście twój pies jest uroczy i najwspanialszy na świecie, ale czy to oznacza, że ​​twój pupil powinien spać w twoim łóżku? Dyskusja na ten temat budzi wiele emocji wśród miłośników zwierząt. Statystyczne połowa właścicieli psów śpi z nimi w łóżkach. Choć myśl o przytuleniu się do psiaka w łóżku może być przyjemna, w niektórych sytuacjach pozwolenie psu spać w łóżku może wyrządzić ci więcej szkody niż pożytku.

Kiedy nie powinieneś pozwalać swojemu psu spać w Twoim łóżku?

Zacznijmy od samego początku – od malutkiego, słodkiego szczeniaczka. To jedyny typ psa, którego wszyscy chętnie widzą w swoim łóżku. Tymczasem to właśnie szczenięta nie powinny spać w łóżku, dopóki nie zostaną przeszkolone w zakresie załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych.

Trzymaj swojego psa z dala od łóżka, kiedy warczy, kopie w pościeli lub ją przeżuwa, gryzie cię podczas wstawania, zastyga w bezruchu lub atakuje, gdy próbujesz go zabrać z łóżka. Dopiero kiedy pies zostanie przeszkolony i uda się wyeliminować te zachowania, można mu pozwolić wchodzić z powrotem do łóżka.

Zanim przytulisz się do swojego futrzanego przyjaciela musisz także rozważyć względy zdrowotne. Spanie z psem wiąże się z pewnym ryzykiem. Jeśli twój pies ma chorobę odzwierzęcą, która może przenosić się na człowieka, istnieje większe prawdopodobieństwo, że zarazisz się tą chorobą. Inną kwestią, z którą borykają się właściciele zwierząt, to nasilenie objawów alergii u alergików z powodu bliskiej odległości, w jakiej przebywają podczas snu ze swoim zwierzakiem. W niektórych przypadkach natomiast zdrowie Twojego psa może być zagrożone, jeśli pozwolisz mu spać w łóżku. Jeśli zwierzę ma ciężki artretyczny ból lub bóle pleców, szyi lub inne bóle ortopedyczne, wskakiwanie i schodzenie z łóżka może spowodować u niego dodatkowy uraz.

Kiedy więc można pozwolić psu spać w Twoim łóżku?

Nie ma nic złego w tym, że pozwalasz swojemu psu spać w łóżku. Nie będzie to miało żadnych negatywnych konsekwencji, ani nie spowoduje, że Twój pies „zbuntuje się” przeciwko tobie lub spróbuje zostać przywódcą Twojego stada. W grupie psów nie ma porządku społecznego, który determinowałby nawyki występujące podczas spania. Każdy pies w stadzie może spać, gdzie chce.

Pozwolenie psu spać w Twoim łóżku może być również wspaniałym doświadczeniem. Pies sprawi, że poczujesz się bezpieczniej, stłumisz niepokój lub po prostu pomoże ci spokojnie zasnąć. Dopóki Twój pies jest zdrowy, dobrze wyszkolony i nie budzi Cię często w nocy, możesz pozwolić swojemu pupilowi spać, gdzie chce. Bo wcale nie jest takie pewne, że Twój pies będzie chciał spać akurat w Twoim łóżku.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

Jak często myć kocie miski?

11 kocich ras z niebieskimi oczami