Czy mokrą karmę dla kotów można mrozić?

Jeśli Twój kot woli mokrą karmę, prawdopodobnie za każdym razem odczuwasz frustrację, gdy musisz wyrzucać niezjedzoną karmę. Sucha żywność jest łatwiejsza do przechowywania, ale jest sposób na przechowywanie mokrej karmy. Zaoszczędzisz pieniądze na zmarnowanym jedzeniu jeśli zaczniesz korzystać z… zamrażania.

Okazuje się, że najlepszy system na przechowywanie mokrej żywności to zamrażarka. Mokra żywność dobrze zamraża się i zachowuje przydatność do sześciu miesięcy, jeśli jest przechowywana w odpowiednich warunkach.

Zanim jednak wrzucisz puszkę do zamrażarki, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Mokra żywność ma wysoką zawartość wilgoci, która rozszerza się w zamrażarce. Jeśli nie umieścisz mokrej żywności w pojemniku nadającym się do zamrażania, puszka może eksplodować lub przeciekać w zamrażarce. Zamiast tego użyj plastikowego lub szklanego pojemnika do zamrażania i pozostaw miejsce na zwiększenie objętości żywności. Twoja zamrażarka będzie Ci wdzięczna i oszczędzisz sobie sprzątania bałaganu, gdy sięgniesz po kolejny posiłek dla kota.

Kolejnym problemem jest brak dzielenia żywności na odpowiednie porcje przed zamrożeniem. Odmrożenie całej porcji karmy dla kota może zająć wieczność, więc oszczędzaj sobie czasu i problemów i najpierw podziel jedzenie na porcje. Przygotuj „placki” wielkości porcji i zamroź je na tacy, aż będą gotowe wrzuć je do torebki. Wtedy możesz za każdym razem wyciągać jedną porcję, by przygotować kotu posiłek. Możesz również pokroić jedzenie na małe kawałki i w ten sposób zamrozić. Cokolwiek zdecydujesz, upewnij się, że znasz wielkość porcji dla swojego kota, aby zapewnić mu wystarczającą ilość karmy i nie przekarmiać.

Możesz zachować karmę kota na później, ale jest bardziej prawdopodobne, że w pysku kota i okolicach miski będą znajdować się bakterie. Najlepiej jest zamrażać żywność prosto z oryginalnego, szczelnego pojemnika.

O wiele łatwiej jest rozmrozić płaski placek niż kawałek. Po odmierzeniu wszystkich porcji spłaszcz je więc w kształt naleśników, aby usprawnić późniejsze rozmrażanie. Najlepszym rozwiązaniem jest rozmrożenie karmy dla kota w lodówce przez kilka godzin przed podaniem. Jeśli Twój kot woli ciepłe jedzenie lub nie miałeś czasu go wyjąć, rozmrażaj delikatnie w kuchence mikrofalowej z połową mocy. Sprawdź, czy potrawa jest całkowicie podgrzana, ale upewnij się, że nie jest zbyt gorąca.

Po podaniu jedzenia daj kotu czas na zjedzenie, ale niezjedzoną karmę wyrzuć na koniec dnia. Ponowne zamrażanie żywności może stanowić zagrożenie dla zdrowia twojego pupila.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

5 najczęstszych błędów w żywieniu kotów

Kiedy pies potrzebuje szkolenia?