Czy koty mogą jeść karmę dla psów?

Pewnie każdy, kto ma w domu zarówno psa i kota, przyłapał tego drugiego na podjadaniu kęsów z psiej miski. Czy kotom nie szkodzi psie jedzenie i mogą je bezkarnie pałaszować?

Koty mogą jeść kocimiętkę i przysmaki z tuńczyka, łososia i kurczaka, ale czy mogą jeść karmę dla psów? Prosta odpowiedź na to pytanie brzmi: tak. Jeśli Twój kot zje trochę jedzenia dla psów, nic złego się z nim nie stanie, ale nie myśl, że możesz zaoszczędzić pieniądze i zacząć kupować to samo jedzenie dla psów i kotów. Dieta Twojego kota powinna składać się głównie z pokarmów przygotowanych specjalnie dla kotów.

Koty i psy mają różne wymagania żywieniowe, więc powinny jeść pokarmy przygotowane specjalnie dla nich. Jeśli kot będzie żywił się karmą dla psów, może to w dłuższej perspektywie doprowadzić do niedoborów składników mineralnych, zaburzenia trawienia oraz chorób skóry i sierści.

A czy psy w takim razie mogą jeść karmy dla kotów? Też nie do końca, ponieważ poziom białka w karmie dla kotów jest wyższy. Twój pies może więc zachorować, jeśli zje zbyt dużo karmy dla kotów. Psy objadające się karmą dla kotów mogą odczuwać niestrawność, a nawet zapalenie trzustki.

Koty i psy są różnymi gatunkami i dlatego wymagają różnych poziomów mikroelementów i makroelementów. Koty mają większe zapotrzebowanie na białka i tłuszcze, a także zwiększone zapotrzebowanie na niektóre minerały i witaminy. Jeśli więc dbasz o swojego zwierzaka, zawsze dobieraj jedzenie przeznaczone dla jego gatunku.  Wtedy będziesz mieć pewność, że jest on właściwie odżywiony i otrzymuje wszystkie niezbędne składniki.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

#ilovepupil – zwycięzca grudnia

Twój zwierzak może zarazić się grypą