Co zrobić z głośnym psem sąsiada?

Znasz to dobrze? Po ciężkim dniu w pracy cieszysz się spokojnym wieczorem w domu, aż tu nagle słyszysz głośne szczekanie psa sąsiada, które zdaje się nie mieć końca. To naturalne, że psy co jakiś czas muszą szczekać, ale jeśli pupil sąsiada przeszkadza w twoim codziennym życiu, musisz coś zrobić.

Zanim podejmiesz jakiekolwiek działania, zapisuj przez kilka dni, kiedy hałaśliwy pies przeszkadza. Zapisz daty i godziny szczekania, aby – być może – znaleźć w tym jakąś prawidłowość. Może zauważysz, że wycie ma miejsce tylko wtedy, gdy właściciele są w pracy lub podczas burzy i fajerwerków.

Po dwóch, trzech tygodniach obserwacji porozmawiaj z sąsiadami. Nie rób tego, gdy jesteś zły i sfrustrowany, bo z pewnością wtedy odbije się to na twoich stosunkach z sąsiadami. Weź pod uwagę, że sąsiedzi mogą nawet nie zdawać sobie sprawy, że szczekanie jest problemem, zwłaszcza jeśli najgorsze hałasy mają miejsce, gdy ich nie ma w domu.

Grzecznie wyjaśnij im, kiedy szczekanie staje się uciążliwe, a następnie zaproponuj rozwiązanie. Zapytaj, czy szczeniak może pozostać w domu podczas burzy lub zaproponuj szkolenie psa, jeśli znasz doświadczonego trenera, który może pomóc w rozwiązaniu problemu. Bądź otwarty na kompromisy, ponieważ właściciele mogą mieć inne pomysły na radzenie sobie z hałaśliwym pupilem.

Pomimo narzekań na głośne szczekanie psa, zaprzyjaźnienie się z nim może pomóc ci zyskać spokój i ciszę. Niech sąsiedzi przedstawią cię swojemu pupilowi i poproś o zgodę na poczęstunek. Jeśli pies poczuje się bardziej komfortowo w twojej obecności, rzadziej będzie szczekać, gdy cię zobaczy lub gdy będzie na podwórku.

Cokolwiek zrobisz, nie plotkuj jednak z innymi sąsiadami o kłopotliwym czworonogu. Nie wzywaj też od razu policji czy straży miejskiej, bo to może tylko spowodować eskalację konfliktu. Jeśli mijają tygodnie, a ty nadal nie widzisz różnicy w zachowaniu psa, powiedz sąsiadom, że masz nadzieję, że znalezienie rozwiązania przebiega bezproblemowo i zaoferuj pomoc w razie potrzeby. Możesz także podarować im smakołyk dla psa, aby zbudować zaufanie.

Większość ludzi prawdopodobnie poważnie zaangażuje się rozwiązanie problemu – w końcu nikt nie chce być złym sąsiadem. Ale jeśli właściciele nadal ignorują twoje prośby, niewykluczone, że będziesz musiał skorzystać z pomocy osób trzecich.

Jeśli nic nie powstrzyma szczekania, powodem może być także to, że ​​właściciele źle traktują swojego psa. Skontaktuj się wtedy ze strażą dla zwierząt i poproś, by zbadali sytuację tego psa.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

Dlaczego kot „bodzie” cię głową?

Czy psy widzą duchy?