Co Twój pies chciałby Ci powiedzieć?

komunikaty które każdy pies chciałby przekazać

Niestety nasze czworonogi nie mogą z nami rozmawiać, by przekazać nam swoje oczekiwania i potrzeby. Są jednak pewne komunikaty, które chciałby każdemu właścicielowi przekazać jego pupil. Oto niektóre z nich.

1. Nie zostawiaj mnie cały czas samego. Rozumiem, że pracujesz i jesteś zajęty, ale ja łatwo się nudzę. Jeśli nie możesz poświęcić mi zbyt wiele czasu, może wynajmij mi kogoś kto weźmie mnie na spacer i się mną zaopiekuje, kiedy Ty nie możesz. I zawsze wracając do domu okaż mi swoją miłość.

2. Nie zawsze jestem szczęśliwy, gdy macham ogonem. Czasami może to oznaczać, ze się boję, jestem niepewny, a nawet zły. Poświęć trochę czasu, a zauważysz, że nie zawsze macham ogonem w ten sam sposób.

3. Nie czuję się winny, nawet jeśli myślisz, że tak wyglądam. Nie mam takiego wachlarza emocji jak Ty, więc kiedy próbujesz wywołać we mnie poczucie winy, nie bardzo to rozumiem. Denerwuje mnie za to twój głośny głos. Trenuj mnie stanowczo, ale łagodniejszym tonem.

4. Nie lubię zatłoczonych miejsc i festynów. To, że jestem towarzyski, nie oznacza, że dobrze się czuję w takich miejscach. Jestem wtedy przytłoczony i przestraszony, zwłaszcza gdy wiele osób próbuje zwrócić na siebie moją uwagę. Poza tym wyobraź sobie, że jesteś mojego wzrostu, a wokół Ciebie tyle nóg, między którymi musisz przemykać.

5. Nie wiem co mówisz, bo nie rozumiem Twoich słów. Rozumiem jednak Twój ton głosu.

6. Odpowiadam na nagrody, a nie kary. Jeśli dostanę smakołyk za zrobienie czegoś dobrego, będę to zawsze robił dobrze, bo uwielbiam smakołyki. Jeśli na mnie krzykniesz i pokażesz, że coś robię źle, prawdopodobnie Cię nie zrozumiem i nadal będę to robił.

7. Czuję się zagubiony, gdy ciągle zmieniasz zasady. Cieszysz się, kiedy na Ciebie skaczę, ale kiedy na spacerze skaczę na przypadkowego przechodnia, denerwujesz się. To na kogo mogę wskakiwać? Czy mogę leżeć na kanapie czy nie? Podejmij decyzję i bądź konsekwentny. Ja chcę tylko Cię uszczęśliwić.

8. Ogrodzenia i płoty to dobre rzeczy. Jestem udomowionym psem i nie lubię samodzielnych wędrówek. Ogrodzenie wokół domu zapewnia mi bezpieczeństwo i pozwala uniknąć kłopotów. Serio!

9. Każdego roku zabieraj mnie do weterynarza, bo nie mogę Ci powiedzieć, kiedy źle się czuję. Potrzebuję więc kontroli, aby weterynarz upewnił się, że jestem zdrowy i mam aktualne szczepienia. Nie zapominaj o tym, bo to dla mnie sprawa życia i śmierci.

10. Wiem, że jesteś zmęczony/ jest Ci zimno/ jest Ci gorąco, ale jeśli wyprowadzasz mnie na spacer daj mi trochę czasu. Muszę znaleźć idealne miejsce z odpowiednią mieszanką zapachów i odpowiednio zaznaczyć moje terytorium, a tymczasem Ty mnie pospiesznie szarpiesz za smycz. Nie lubię tego.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

kot przejmuje kontrolę nad domem

8 znaków, że Twój zwierzak przejął władzę w domu

borelioza u psa

8 rzeczy, które musisz wiedzieć o boreliozie u psów