Chroń swojego zwierzaka latem

Lato w pełni. I choć w tym roku mniej jest upalnych dni niż w poprzednich latach, warto pamiętać o tym, że każdy gorący dzień jest wyzwaniem dla naszych czworonogów.  Nawet jeśli uwielbiacie bawić się na słońcu – pamiętaj o kilku zasadach i nawadnianiu swojego psiaka.

  1. Zwierzęta mogą odwodnić się dość szybko. Upewnij się więc, że zawsze masz pod ręką świeżą, czystą wodę.
  2. Trzymaj swojego psiaka w cieniu, zwłaszcza, gdy to szczeniak, i zabierz go do domu, gdy jest zbyt gorąco.
  3. W czasie upału nie zachęcaj swojego czworonoga do intensywnej aktywności fizycznej. Kiedy temperatury są naprawdę gorące, nie pozwól mu chodzić po rozgrzanym asfalcie czy betonie. Jeśli jest on zbyt gorący dla Twoich dłoni, jest także zbyt gorący dla psich łap, które mogą ulec poparzeniu.
  4. Przypominaliśmy o tym wiele razy, ale kolejny nie zaszkodzi – nigdy nie zostawiaj swojego zwierzaka w gorącym samochodzie bez nadzoru. Temperatura wewnątrz pojazdu wzrasta bardzo gwałtownie i Twój pupil może tego nie przeżyć.
  5. Naucz się rozpoznawać objawy udaru cieplnego u swojego zwierzaka i dowiedz się, co zrobić, jeśli podejrzewasz, że się przegrzewa. Możesz poradzić się w tej sprawie swojego lekarza weterynarii.
  6. Upewnij się, że pilnujesz swojego psa podczas grillowania i spotkań towarzyskich. Nie wszystko, co jemy podczas grillowych spotkań jest bezpieczne dla naszych czworonogów.
  7. Pamiętaj, aby opłukać psa po kąpieli w basenie czy jakimkolwiek innym zbiorniku wodnym. Chlor i bakterie mogą powodować podrażnienie lub infekcję skóry Twojego psa.
  8. Dbaj o regularne wizyty u lekarza weterynarii – terminowo wykonuj szczepienia i zabezpieczaj psa przed kleszczami za pomocą specjalnych preparatów.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

Dlaczego mój kot wymiotuje żółcią?

Zadbaj o mózg swojego kota