8 znaków, że Twój zwierzak przejął władzę w domu

kot przejmuje kontrolę nad domem

Jeśli jesteś szczęśliwym właścicielem czworonoga doskonale wiesz, jak zmienia się życie z psem lub kotem. Wyjeżdżając na wakacje, wybierasz hotel, który pozwala na zabranie ze sobą zwierzaka. Kupujesz swojemu pupilowi prezenty na gwiazdkę. Jesteście współlokatorami i choć Twój pupil nie płaci czynszu, czasem to on przejmuje kontrolę nad domem. Nie wierzysz? Oto kilka przykładów.

1. Kupujesz obłędnie drogą kanapę, a potem siedzisz na podłodze, bo mebel przejmuje Twój pupil.

2. Kiedy Twoi znajomi opowiadają Ci o swoich perypetiach z dziećmi łapiesz się na tym, że masz ochotę powiedzieć „To dokładnie tak, jak mój kot!”.

3. Przyzwyczaiłeś się, że cokolwiek leży na podłodze – buty, zabawki, czasopisma – zostanie zniszczone. I nie robi to na Tobie żadnego wrażenia.

4. Wałek do zbierania włosów jest częścią Twojej porannej rutyny, takim samym, jak poranna kawa.

5. Nie zauważasz już śladów pazur czy zębów na meblach. Jeśli ktoś zwróci Ci na nie uwagę, wzruszasz obojętnie ramionami, bo przecież zwierzak to tylko zwierzak. Jak można się na niego złościć?

6. Tak naprawdę nigdy nie podobał Ci się ten nowy pled z kaszmiru. To zupełnie w porządku, że Twój kot przygarnął go dla siebie. Ty będziesz dalej korzystać ze starego. Tak będzie wygodniej.

7. Nie zbierasz jedzenia z podłogi. Nie musisz tego robić, bo zrobi to za Ciebie Twój pupil. Chyba, że masz psa i spadnie Ci czekolada – wtedy sprzątasz ją szybciej, niż pomyślisz.

8. Wydajesz więcej pieniędzy na przyjemności dla swojego zwierzaka, niż dla siebie. Bo to przecież zupełnie normalne, że zwierzę potrzebuje co najmniej dwóch różnych posłań, trzech obroży i całej masy zabawek i smakołyków. Prawda?

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

zabawy z psem propozycje

6 najlepszych zabaw dla psów

komunikaty które każdy pies chciałby przekazać

Co Twój pies chciałby Ci powiedzieć?