6 najlepszych zabaw dla psów

zabawy z psem propozycje

Zabawy z psem to najlepszy sposób, aby utrzymać swojego czworonoga w dobrej formie i zdrowiu, a jednocześnie świetnie spędzać wspólnie czas i budować więź między psem, a jego właścicielem. Nie masz pomysłu na zabawy z psem? Wypróbuj te!

Psy, które w bawią się podczas spacerów, rzadziej się nudzą i są spokojniejsze. Pamiętaj jednak, by zabawę i jej ilość dopasować do możliwości swojego zwierzaka i reagować na jego zmęczenie.

1. Agility
To sport dla psów polegający na tym, że pies prowadzony przez swojego przewodnika głosowymi i ruchowymi komendami musi pokonać bezbłędnie i jak najszybciej specjalny tor przeszkód. To świetna zabawa, która utrzymuje Ciebie i twojego psa w doskonałej formie. Tor przeszkód składa się z różnych urządzeń, przez które pies może biegać, przeskakiwać, wyskakiwać i robić slalom. Pies musi zaliczyć przeszkody w odpowiedniej kolejności, ale nie zna ich układu przed startem (przewodnicy przed startem mają czas na zapoznanie się z układem toru i ich zadaniem jest sprawne poprowadzenie psa przez tor). To świetna aktywność dla psów – nie tylko tych rodowodowych. Taka zabawa zapewnia znaczną stymulację psychiczną i fizyczną dla twojego czworonożnego przyjaciela.

2. Flyball
Flyball to energiczny i wyczynowy sport zespołowy dla psów, który pokochacie oboje. Podobnie jak w sztafecie, są tutaj dwie drużyny ścigające się ze sobą – każda drużyna składa się z czterech psów. Zadanie każdego psa polega na przebiegnięciu przez cztery przeszkody do maszyny tzw. boxu, który po naciśnięciu łapą wyrzuca piłkę, a następnie powrót z tą piłką do właściciela w jak najkrótszym czasie. To bardzo przyjazny i uspołeczniający sport dla twojego pupila.

3. Gra rajdowa dla psów
Rajd polega na prowadzeniu psa przez różne ćwiczenia, które różnią się stylem i trudnością. Do ukończenia jest sześć poziomów z maksymalnie 15 stacjami – każda runda trwa około 4 minut na dwóch pierwszych poziomach i 5 minut na kolejnych.

4. Gry zapachowe dla psów
Nos psa jest od 1000 do 10 000 razy mocniejszy niż ludzki, więc wszelkie gry oparte na zapachach to świetny sposób na rzucenie wyzwania psu i dobrą zabawę. Najprostszym sposobem na zaangażowanie zmysłu węchu psa jest ukrycie jedzenia, a następnie zachęcenie go do znalezienia go, ale poprzez powiedzenie„ znajdź! ”. Zacznij od ukrycia smakołyków w zasięgu wzroku swojego psa, a następnie zacznij umieszczać smakołyki w mniej oczywisty sposób miejsca: pod sofą, za drzwiami, a nawet w psim legowisku.

5. Schowaj i szukaj
Zabawa w chowanego z psem to świetny trening. Najlepiej bawić się w dwie osoby – gdy jedna osoba pilnuje by pies siedział, druga się ukrywa. Wtedy można uwolnić psa, by zaczął szukać. Przywołaj go, gdy się ukryjesz, a gdy pies cię znajdzie, nagrodź go smakołykiem.

6. Zabawy na inteligencję
Istnieją setki gier, które mentalnie angażują twojego psa; możesz sam się wykazać kreatywnością i układać puzzle lub ukryć smakołyki w różnych filiżankach i zmienić kolejność, aby sprawdzić, czy Twój pies wywęszy zgubę. W sklepach dla zwierząt znajdziesz również różne zabawki dla psów, które zwykle wymagają od psa zręczności psiej, aby zdobyć nagrodę opartą na poczęstunku.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

zwycięzca zabawy ilovepupil w sierpniu

#ilovepupil – zwycięzca sierpnia

kot przejmuje kontrolę nad domem

8 znaków, że Twój zwierzak przejął władzę w domu