5 naukowych powodów, dla których warto mieć kota

dlaczego warto mieć kota

Naukowcy udowodnili, że już samo oglądanie kotów w telewizji ma pozytywny wpływ na człowieka. A co dopiero posiadanie kota na własność. Mamy na to kilka naukowych argumentów. Oczywiście warto je potraktować z przymrużeniem oka.

  1. Koty pomagają przetrwać – jednym z najlepszych sposobów na poradzenie sobie z utratą bliskiej osoby jest posiadanie zwierzęcia domowego. Naukowcy wykazali, że koty pomagają ludziom szybciej pogodzić się z stratą i eliminują fizyczne objawy bólu, takie jak płacz. Mimo że to tylko zwierzęta, koty służą więc jako wsparcie społeczne w trudnych chwilach.
  2. Koty pomagają znaleźć kogoś bliskiego – jeśli jesteś samotnym facetem i nie możesz znaleźć wybranki, weź kota! Jak pokazują sondaże, 90 procent samotnych kobiet uważa, że mężczyźni, którzy są właścicielami kota, są „milsi”. Pamiętaj jednak, że kot jest na całe życie, a nie tylko do momentu znalezienia partnera.
  3. Właściciele kotów są inteligentni – badania przeprowadzone w 2010 r. przez Uniwersytet w Bristolu wykazały, że osoby, które są właścicielami kotów, częściej mają wyższe wykształcenie niż wielbiciele psów. Należy to oczywiście traktować z przymrużeniem oka – to nie sam kot sprawia, że ​​właściciel jest mądrzejszy. Po prostu mądrzejsi ludzie pracują dłużej, a ponieważ koty wymagają mniej uwagi niż psy, są lepszym wyborem dla zapracowanego intelektualisty.
  4. Będziesz mieć zdrowsze serce – posiadanie każdego zwierzaka dobrze wpływa na nasze serce. Koty jednak szczególnie obniżają poziom stresu – prawdopodobnie dlatego, że nie wymagają tak dużego wysiłku jak psy – i poziom niepokoju w życiu. Pieszczoty kota mają pozytywny efekt uspokajający.
  5. Właściciele kotów są mniej podatni na alergie – jeśli masz dziecko w drodze, to może pora na kota. W 2002 roku opublikowano badania, które wykazały, że dzieci poniżej pierwszego roku życia, które miały kontakt z kotem, były mniej narażone na alergie (i to nie tylko alergie na zwierzęta).

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

dlaczego psy przechylają głowę

Dlaczego psy przechylają głowę

dzieciństwo z czworonogiem

Jaka rasa psa dla dziecka – część I