5 najczęstszych błędów w żywieniu kotów

Prawidłowe żywienie jest jednym z głównych czynników zapewniających zdrowie naszym kotom. Ale często właściciele popełniają wiele błędów podczas ich karmienia. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Jeśli masz w domu kota zawsze będziesz chciał zapewnić swojemu futrzastemu przyjacielowi optymalne zdrowie, a to wiąże się z wieloma obowiązkami dla ciebie. Od zdrowia przez bezpieczeństwo po styl życia – musisz zadbać o każdy aspekt życia swojego puchatego przyjaciela. Spośród wszystkich tych aspektów karmienie jest najważniejszym elementem zapewniającym zdrowie kota, ponieważ jego pokarm musi dostarczać wszelkiego rodzaju niezbędnych składników odżywczych. Często popełniamy jednak wiele dość typowych i powszechnych błędów. Oto niektóre z nich:

  1. Koty nie mogą jeść owoców i warzyw, ale to nie oznacza także, że mogą jeść każdy rodzaj mięsa. Potrzebują odpowiedniego mięsa, aby uzyskać odpowiednią ilość aminokwasów, witamin i minerałów. Jeśli masz wątpliwości co do diety swojego pupila, zawsze konsultuj się z lekarzem weterynarii.
  2. Istnieje wiele mitów na temat suchej i mokrej karmy dla kotów. W rzeczywistości mokra żywność ma mniej kalorii i wysoką zawartość wody, a do tego jest bogata w białko i ma mniej węglowodanów niż karma sucha.
  3. Karmienie na żądanie lub całodzienny dostęp do miski z jedzeniem to kolejny duży błąd, który popełnia większość właścicieli kotów. Według lekarzy weterynarii koty powinny być karmione kilka razy dziennie i zawsze powinny się trochę pobawić przed jedzeniem.
  4. Nie powinieneś decydować o odchudzaniu swojego kota. Jeśli lekarz weterynarii uzna, że Twój kot ma nadwagę opracuje plan żywienia dla twojego pupila lub poda ci kilka wskazówek. Nigdy nie odchudzaj kota na własną rękę.

Masz więcej niż jednego kota? A czy karmisz swoje koty razem z jednej miski? To kolejny błąd, który pewnie robisz nieświadomie. Koty powinny być karmione w oddzielnych miseczkach i – jeśli to możliwe – w oddzielnych pomieszczeniach. Nie mogą jeść razem, ponieważ wtedy jedzą łapczywie, przejadają się i w efekcie mają problemy żołądkowe.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

8 oznak, że ​​Twój pies naprawdę Ci ufa

Czy mokrą karmę dla kotów można mrozić?