10 rzeczy niebezpiecznych dla kota

W każdym domu są przedmioty, które mogą okazać się niebezpieczne dla zwierząt. Część z nich można wyeliminować, w przypadku pozostałych trzeba zabezpieczyć je przed naszymi milusińskimi.

Na co zwrócić uwagę?

  1. Włóczka – koty lubią się bawić zabawkami sznurkowymi i włóczką. Wydaje się więc to dobrą i tanią zabawką, ale tak nie jest. W przypadku połknięcia może doprowadzić do zadławienia i uszkodzenia jelit.
  2. Przewody – małe kocięta mogą mieć ochotę bawić się przewodami elektrycznymi i będą próbować je gryźć. Aby temu zapobiec możesz umieścić przewody w specjalnych plastikowych osłonach.
  3. Himalajskie lampy solne – są popularne z powodu korzyści zdrowotnych, ale tak naprawdę nie są dobre dla kotów, które je liżą. Koty są szczególnie podatne na zatrucie solne. Może ono spowodować biegunkę, drgawki, letarg, a nawet śmierć.
  4. Kości – mogą być trudne do strawienia przez koty i stać się przyczyną zadławienia z powodu nietypowych rozmiarów.
  5. Żaluzje – kocięta mogą dostać się pomiędzy żaluzje i zranić się. Lepiej więc zniechęcić je do zbliżania się do nich.
  6. Woda z toalety – wiele kotów próbuje pić wodę z toalety. Ważne, aby w zbiorniku nie było środków czyszczących, gdyż może to okazać się śmiertelnie niebezpieczne.
  7. Aloes – możesz być bardzo przywiązana do tej rośliny, ale dla kota może ona okazać się katastrofą. Jeśli kot go spożyje, może to wywołać wymioty i biegunkę.
  8. Lilie – choć są piękne, lilie są jedną z najbardziej trujących roślin dla kotów. Lepiej więc w ogóle nie trzymać ich w domu. Zatrucie lilią powoduje u kota wymioty, letarg i utratę apetytu. Po połknięciu lilii u kota w ciągu 36-72 godzin może rozwinąć się zagrażająca życiu niewydolność nerek. W takiej sytuacji zadzwoń do lekarza weterynarii tak szybko, jak to możliwe.
  9. Ciasto na chleb – jeśli od czasu do czasu pieczesz chleb, najlepiej trzymać ciasto chlebowe poza zasięgiem. Nawet odrobina surowego ciasta chlebowego wyrośnie po spożyciu i może zabić zwierzaka.
  10. Płynny odświeżacz zapachowy – płynne środki zapachowe są niebezpieczne dla kotów, ponieważ może uszkodzić ich przełyk, poparzyć skórę i usta oraz spowodować zatrucie wątrobowe.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

Oblicz prawdziwy wiek swojego psa!

10 oznak, że twój pies jest na ciebie wściekły