10 najlepszych zawodów dla ludzi kochających psy

Jeśli to czytasz, prawdopodobnie jesteś miłośnikiem psów. Nic nie cieszy Cię bardziej niż spędzanie czasu z psiakiem u stóp, więc dlaczego nie otrzymać zapłaty za swoją psią pasję? Nadszedł czas, aby odkurzyć CV, i rozpocząć taką pracę, jaką naprawdę pokochasz.

1. Weterynarz – to jeden z najpopularniejszych zawodów wskazywanych wśród dzieci, które kochają zwierzaki. Podobnie jak w przypadku lekarzy, zawód ten wymaga wysokich kwalifikacji i wielu lat nauki. Ci, którzy zdecydują się na tę drogę, mogą spędzać całe dnie, polepszając i ratując życie różnych stworzeń. Jeśli uważasz, że to nie dla ciebie, możesz także skończyć technikum weterynaryjne i pomagać lekarzom weterynarii w codziennych zadaniach.

2. Wyprowadzacz psów – zostanie profesjonalnym wyprowadzaczem psów to dla Ciebie nieustający spacer po parku. Po prostu bierzesz smycz i idziecie! Nawet jeśli właściciele przygotowali swoich ukochanych współlokatorów na samotny czas wolny, ich pupile mogą potrzebować dodatkowego towarzystwa. To wtedy niezawodny wyprowadzacz psów może wkroczyć do akcji i urozmaicić dzień psiaka.

3. Groomer – podczas gdy niektóre psy rodzą się urocze, inne muszą na to zapracować. Tu właśnie wkracza groomer dla psów. Specjalizuje się on w pielęgnacji sierści oraz pazurek naszych kochanych czworonogów. Wiele firm zajmujących się pielęgnacją oferuje praktyki, w których można zarabiać jednocześnie ucząc się od profesjonalisty.

4. Zwierzęcy fotograf – to właśnie dzięki fotografowi zwierząt możemy przenieść nasze instagramy na wyższy poziom. Jeśli łapanie swojego czworonoga w najlepszych ujęciach to Twoja mocna strona – być może praca psiego fotografa jest właśnie dla ciebie. Zbuduj portfolio, fotografując towarzyszy zabaw swojego szczeniaka w psim parku, a nim się obejrzysz, będziesz robić sesje innych zwierzakom także na psich przyjęciach.

5. Opiekun psów – psy to zwierzęta, które nie lubią samotności. Kiedy ukochany właściciel wyjeżdża na kilka dni, do akcji wkracza psi opiekun, który dotrzyma towarzystwa i być może znajdzie sposób na tęsknotę za właścicielem…

6. Sprzedawca w sklepie zoologicznym – nie musisz być ekspertem w żywieniu psów ani znać się na wszystkich zwierzęcych zabawkach, aby pracować jako sprzedawca w sklepie zoologicznym. Pogodne usposobienie, miłość do zwierząt i chęć pomocy to wszystko, czego potrzebujesz, jeśli chcesz spędzać czas z czworonożnymi klientami.

7. Trener psów – pamiętasz, jak dobrze się czułeś, kiedy powiedziałeś „siad”, a twój pies naprawdę usiadł? Taką satysfakcję możesz odczuwać każdego dnia, jeśli wybierzesz zawód trenera psów. Wymaga to jednak sporego poświęcenia, cierpliwości i uważności. Wykonując tę pracę nauczysz psy wszystkich rozmiarów i ras szeregu ważnych umiejętności, od chodzenia na smyczy po wyeliminowanie złych nawyków.

8. Przewodnik psa policyjnego – policjanci pracujący z psami mają pewność, że ich psi partner zawsze stoi za ich plecami. Osoby rozważające tego typu karierę muszą umieć pracować ze zwierzętami, ponieważ są odpowiedzialni nie tylko za szkolenie swoich towarzyszy, ale także za stałą opiekę nad nimi. Najpierw musisz zdobyć doświadczenie jako zwykły policjant. Następnie wspólnie rozpoczynacie wielomiesięczne szkolenia, które nauczą was odnajdywać się w sytuacjach, z którymi możecie spotkać się w codziennej pracy, np. ściganiu podejrzanych i lokalizowaniu dowodów. Psy wykorzystywane do znajdowania ładunków wybuchowych czy narkotyków wymagają dobrego węchu i jeszcze więcej szkoleń.

9. Psi kucharz – czas suchych, pozbawionych smaku krokietów dawno minęły. Współczesne psy domagają się karmy o wysokim standardzie, przygotowywanej z organicznych składników. Branża zoologiczna potrzebuje wspaniałych szefów kuchni z innowacyjnymi pomysłami na psie potrawy, które przeniosą podniebienie naszych czworonożnych przyjaciół na wyższy poziom.

10. Agent psów – jeśli masz zamiar odnieść sukces w bezwzględnym świecie showbiznesu, nie potrzebujesz talentu – wystarczy, że zobaczysz go u innych. Psi agenci zarabiają na odkrywaniu czworonożnych gwiazd. A jeśli masz sprytnego, eleganckiego i dobrze wyszkolonego psiaka, możesz być agentem i menedżerem swojego pupila.

Jeśli nie znalazłeś na tej liście zajęcia dla siebie, a kochasz zwierzęta zawsze możesz zostać wolontariuszem w schronisku. To bardzo ważne zajęcie, chociaż nieodpłatne. Jest za to ogromna satysfakcja, że zrobiłeś coś, aby uczynić życie innej żywej istoty lepszym. Wolontariusze ze schroniska dotrzymują towarzystwa zwierzętom i stają się tymczasową rodziną dla zwierząt szukających stałego domu. A to jest tak naprawdę bezcenne!

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

PUPIL Karma Blog to miejsce dla miłośników kotów i psów. Znajdziesz tu sprawdzone informacje i porady na temat wychowania, żywienia, zdrowia oraz pielęgnacji Twojego Pupila.

Dlaczego psy przenoszą jedzenie, by je zjeść?

Kule włosowe u kota