Karma sucha dla Kota

Jest 50 produktów.
Pokazuje 1 - 24 z 50 produktów

Karma sucha dla kota

Karma sucha dla kota jest często niedocenianym, a bardzo ważnym elementem jego diety, dlatego należy przywiązywać szczególną uwagę do jej wyboru. Dlaczego warto poświęcić uwagę właśnie suchej karmie dla kota? Powodów jest kilka, choćby fakt, że formuła suchej karmy, prócz wysokiej zawartości mięsa oraz węglowodanów pozwala n...

Karma sucha dla kota

Karma sucha dla kota jest często niedocenianym, a bardzo ważnym elementem jego diety, dlatego należy przywiązywać szczególną uwagę do jej wyboru. Dlaczego warto poświęcić uwagę właśnie suchej karmie dla kota? Powodów jest kilka, choćby fakt, że formuła suchej karmy, prócz wysokiej zawartości mięsa oraz węglowodanów pozwala na wzbogacenie jej o bardzo ważne dla zdrowia zwierzęcia składniki, których samo mięso i zboża nie jest mu w stanie zapewnić. Stąd, mimo że koty to bezwzględni mięsożercy, dla utrzymania idealnego zdrowia zwierzaka, zaleca się mieszany sposób podawania mu jedzenia, polegający na przemiennych posiłkach, złożonych z karmy mokrej i suchej właśnie. Do zalet suchej karmy dla kota możemy zaliczyć również to, że jest wydajna, łatwa do przechowywania oraz porcjowania, dłużej utrzymuje świeżość, a jej chrupanie pomaga kotu  pozbywać się kamienia nazębnego. Właściciele kotów świadomi korzyści wynikających z karmienia kota suchą karmą, chętnie po nią sięgają. Przy wyborze suchej karmy dla kota należy kierować się przede wszystkim jego indywidualnym rysem, a więc dopasować ją do wieku, zapotrzebowania energetycznego i stanu jego zdrowia.

Sucha karma dla kota — jaka sucha karma dla kota jest najlepsza?

Sucha karma dla kota powinna być bogata w wysokiej jakości składniki oraz zawierać wszystkie niezbędne dla kota substancje odżywcze, witaminy i minerały. Karmy dla kociąt są skomponowane z najdelikatniejszych mięs i świetnie nadają się również dla kotek w ciąży lub karmiących, zapewniając im solidną porcję pożywnego, a przy tym lekkostrawnego jedzenia. Granula dla kociąt jest dopasowana wielkością do ich niewielkich szczęk, więc maluch świetnie radzi sobie z jej pobieraniem, przy okazji masując sobie dziąsła, które podczas wypadania zębów mlecznych potrafią dotkliwie mu dokuczać. Często małe kotki, właśnie celowym chrupaniem suchej karmy pomagają sobie w pozbyciu się mleczaka. Koty dorosłe mają mniejsze od maluchów zapotrzebowanie energetyczne, zwłaszcza te, które nie opuszczają swoich domostw. Trzeba też wziąć pod uwagę ruchliwość i kondycję zdrowotną zwierzęcia. Dla kotów seniorów lub tych o wrażliwym układzie pokarmowym należy wybrać karmę suchą lekkostrawną. Jako troskliwy opiekun swojego Pupila bacznie analizuj skład karmy, aby dobrać odpowiednią do jego potrzeb. 

W ofercie naszego sklepu prócz karm bytowych znajdziesz szeroki wybór karm funkcyjnych, które z powodzeniem wspierają układ nerwowy, trawienny, moczowy i kostny zwierzaka, zapobiegają kulom włosowym, pomagają w utrzymaniu prawidłowej masy ciała oraz pysznymi kompozycjami smakowymi karm bezzbożowych, są znakomitą alternatywą dla alergików. Wszystko po to, by Twój kot cieszył się długim i zdrowym życiem u Twego boku.

Ile suchej karmy dla kota - jak karmić kota? 

Decydując o ilości podawanej karmy, kolejny raz należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim na wiek, wagę oraz poziom aktywności kota. Jeśli kot jest aktywny, trzeba zadbać o odpowiednią dla niego dawkę kalorii. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy tabelę wyjaśniającą, ile gram karmy suchej dla kota, możesz podać zwierzęciu, biorąc pod uwagę czynniki, o których mowa powyżej: 

 

Jak wprowadzać kotu nową karmę?

Przede wszystkim zmieniając kotu karmę i przyzwyczajając go do nowej karmy suchej, zachowaj cierpliwość. Ten proces bowiem może trwać kilka dni. Poniżej znajdziesz wykres dawkowania, podzielony na etapy wprowadzenia do jadłospisu nowej karmy suchej dla kota.

dawkowanie karmy suchej dla kota

Bez względu na to, którą z proponowanych przez nas karm wybierzesz, Twój czworonożny przyjaciel będzie pierwszorzędnie nakarmiony najwyższej jakości jedzeniem tworzonym z jedynie naturalnych składników, bez śladu sztucznych dodatków i konserwantów. Dodatkowym atutem naszych karm jest fakt, że ich skład komponentowy jest zamknięty, czyli opisany według nazw szczególnych, a nie nazw kategorii, daje Ci to gwarancję jakości charakterystyczną dla zasady czystej etykiety.

W ofercie naszego sklepu internetowego Pupil Karma znajdziesz szereg karm dla kota: 

Mniej
Więcej
OK

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie: Polityka Prywatności