Karma sucha dla kociąt

Jest 10 produktów.
Pokazuje 1 - 10 z 10 produktów

Karma sucha dla kociąt

Koty są bezwzględnymi mięsożercami, dlatego najchętniej jedzą karmę mokrą, która zbliżona jest najbardziej do pierwotnego jedzenia dzikich przodków, a więc tego, co koty sobie upolowały. Jednak dość powszechna opinia jakoby sucha karma dla kotów była szkodliwa, jest całkowicie nieuprawniona. Karma sucha dla kociąt i kotów ...

Karma sucha dla kociąt

Koty są bezwzględnymi mięsożercami, dlatego najchętniej jedzą karmę mokrą, która zbliżona jest najbardziej do pierwotnego jedzenia dzikich przodków, a więc tego, co koty sobie upolowały. Jednak dość powszechna opinia jakoby sucha karma dla kotów była szkodliwa, jest całkowicie nieuprawniona. Karma sucha dla kociąt i kotów dorosłych oczywiście skład ma różny. Karmy te uwzględniają wiek, związaną z nim wielkość szczęk i zapotrzebowanie energetyczne zwierzaków. Dlaczego zatem warto podawać maluchowi karmę suchą dla kociąt? Oto kilka niebagatelnych powodów:

  • W recepturze karmy suchej dla kociąt można uwzględnić składniki, których samo mięso nie jest w staniu dostarczyć kotu. 

  • Ma w sobie mniej wilgotności niż karma mokra, dzięki czemu dłużej zachowuje świeżość i łatwo ją w czysty sposób porcjować. Pamiętaj jednak, by kot miał zawsze dostęp do świeżej wody (najlepiej w kilku różnych miejscach), by mógł ją właściwie uzupełniać. 

  • Jest wygodną formą karmienia, szczególnie kiedy nie ma Cię w domu lub, gdy jesteś ze zwierzakiem w podróży.

  • Jest bardziej kaloryczna niż karma mokra dla kociąt, dostarczy więc kotu więcej energii niż ta sama ilość karmy mokrej.

  • Pomaga kociakowi pozbywać się kamienia nazębnego podczas rozgryzania granul. Jest też nieoceniona podczas gubienia przez kocię mleczaków. Maluch chętnie wtedy podgryza granule, które pomagają mu pozbyć się rozchwianego zęba, lub „podrapać” po swędzących dziąsłach. 

Kocięta przechodząc z mleka matki na pokarm stały, od razu manifestują swoje preferencje smakowe. Szybko zorientujesz się, co lubi, a czego zdecydowanie nie zaakceptuje, a na pewno odmówi jedzenia karmy słabej jakości lub — co gorsza — nieświeżej. W pojęciu kota nieświeżość oznacza jedzenie, które stało jakieś 2 godziny. Podobnie z wodą. Naprawdę musi być często zmieniana, nawet kilka razy w ciągu dnia. Niektóre koty preferują wodę bieżącą, jeśli Twój kociak właśnie do tej grupy należy, pomyśl o kupnie poidełka z fontanną.

Upodobania kociego podniebienia to jedno, ale o jakość jedzenia w pierwszej kolejności należy zadbać dlatego, że karmienie ma wpływ na zdrowie i ogólną kondycję zwierzęcia. W zależności od tego, co Twój kotek będzie dostawał do jedzenia, tak będzie rósł i się rozwijał. 

Zadbaj zatem, aby karma sucha dla kociąt była najwyższej jakości. Właśnie taka mamy dla Ciebie w naszym sklepie pupilkarma.pl.

Dlaczego warto sięgnąć po karmę suchą dla kociąt?

Wysoka zawartość najlepszego mięsa w kociej diecie jest niezbędna, by zwierzak zdrowo się rozwijał. Receptura naszych karm suchych dla kociąt jest tak skomponowana, by prócz podstawy z mięsa, nie zabrakło w porcji dla mruczka witamin, minerałów, niezbędnych składników odżywczych oraz koniecznej dla prawidłowego funkcjonowania kociego organizmu tauryny. 

W skład karmy suchej dla kociąt wchodzi najdelikatniejsze mięso, a jej kaloryczność jest podwyższona, by zapewnić odpowiednią ilość energii  aktywnemu maluchowi w fazie silnego wzrostu, ale też jego osłabionej porodem i laktacją kociej mamy. Karma sucha dla kociąt oraz kotek w ciąży i karmiących zapewnia więc obojgu porcję pożywnego i zarazem lekkostrawnego jedzenia.

Pamiętaj również, że każda zmiana karmy musi odbywać się stopniowo, przez kilka dni, podczas których wprowadzanie nowej karmy zaczynamy od małych porcji dodawanych do tej, którą kot dotychczas był karmiony, aż do całkowitej zamiany na nową. 

Kamę suchą dla kociąt możesz też kupić razem z wyprawką dla malucha, która jest też świetnym prezentem dla kogoś, kto właśnie swoją przygodę z małym mruczkiem rozpoczyna.  

Wszystkie nasze karmy posiadają skład komponentowy zamknięty, co oznacza podanie na opakowaniu nazw szczególnych, a nie nazw kategorii. Taka forma przejrzystej informacji daje Ci pewność, co dokładnie zawiera w sobie karma sucha dla kociąt

Bez względu więc na to, którą naszą karmę suchą dla kociąt wybierzesz, masz pewność, że Twój kotek zje z apetytem pełnowartościowy posiłek, którego wysoką strawność z łatwością dostrzeżesz w kuwecie po prawidłowej konsystencji stolca. 

Jaką karmę suchą dla kociąt wybrać?

W naszym sklepie pupilkarma.pl znajdziesz karmę suchą dla kociąt trzech linii: FOLK, PUPIL PREMIUM i PUPIL Prime Quality:

  • Karma sucha dla kota FOLK Kitten delikatny posiłek dla malucha z cielęciną i łososiem 1,6 kg i 7 kg

  • Karma sucha dla kota FOLK Kitten Delikatny posiłek dla malucha z królikiem i jagnięciną 1,6 kg i 7 kg

  • Karma sucha dla kota PUPIL Premium KITTEN bogata w kurczaka 1,6 kg i 10 kg

  • Karma sucha dla kota PUPIL Prime Quality KITTEN bogata w kurczaka 380 g

Mniej
Więcej
OK

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie: Polityka Prywatności